فرهنگ تکریم ارباب رجوع در تنها بیمارستان بهارستان تعریف نشده است/ نارضایتی شهروندان از رفتار و اخلاق پرسنل بیمارستان امام حسین (ع)

عدم توجه به اهمیت موضوع تکریم ارباب رجوع و رفتار محترمانه با بیماران، در بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان بهارستان سبب نارضایتی شهروندان شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، تکریم و احترام به ارباب رجوع و رسیدگی به مشکلات مردم جزو معیارهای اصلی سنجش عملکرد هر اداره، ارگان یا مکان خدماتی به شمار می رود، که امروزه در سراسر جهان به این نکته توجه ویژه‌ای می شود و مسئولان جمهوری اسلامی ایران نیز تاکید فراوانی بر روی این موضوع دارند.

اما به نظر می رسد که فرهنگ تکریم ارباب رجوع تاکنون در برخی مناطق کشور نظیر شهرستان بهارستان به درستی نهادینه نشده است و همین امر سبب نارضایتی شهروندان بهارستانی از عملکرد برخی دستگاه‌های اجرایی و خدماتی شده است.

بنابر این گزارش اصلی‌ترین مکانی که در بهارستان، فرهنگ تکریم ارباب رجوع وجود ندارد، بیمارستان امام حسین (ع) می باشد، چراکه بنابر گزارش‌های مردمی و مشاهدات عینی خبرنگار ما، احترامی برای بیماران و همراهان آن‌ها در این بیمارستان قائل نمی شوند.

یکی از بخش‌های این بیمارستان که عملکرد و رفتار کارکنان آن سبب نارضایتی شهروندان شهرستان بهارستان شده است، داروخانه مرکزی بیمارستان امام حسین (ع) می باشد، که کارکنان آن با لحنی تند و بی‌ادبانه جواب مراجعه کنندگان را می دهند.

سرعت پایین کار در داروخانه مرکزی تنها بیمارستان شهرستان بهارستان با وجود بیش از چهار فرد فعال، از جمله نکات قابل توجه در این بیمارستان می باشد و زمانی که بیمارات یا همراهان آن‌ها به دلیل حال وخیم بیمار درخواست تسریع در انجام امور را می کنند، با لحن بد و به دور از اخلاق و فرهنگ تکریم ارباب رجوع مواجه می شوند.

بنا به گفته شهروندان بخش دیگر این بیمارستان که رفتار مناسبی با بیماران و مراجعه کنندگان ندارد، کارکنان بخش خدمات می باشند، که بدون توجه به افراد حاضر در سالن‌های بیمارستان، سطل‌های زباله را به آن‌ها می زنند و نسبت به واکنش شهروندان نه تنها عذرخواهی نمی کنند، بلکه با رفتاری تندخویانه پاسخ آن‌ها را می دهند.

حال باید دید مسئولان شبکه بهداشت و درمان بهارستان و رئیس بیمارستان امام حسین (ع) نسبت به عملکرد و رفتار پرسنل این بیمارستان واکنشی خواهند داشت یا خیر.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.