فرماندار بهارستان :امکانات موجود در شهرستان بهارستان مطابق آرمان های دولت نیست

سلیمان پور: تلاش ها باعث نمی شود که ما غافل از مشکلات آموزش و پرورش شهرستان بهارستان شویم و مسئولین استانی باید به سرمایه گذاری و پیگیری رفع نیاز های بهارستان عنایات ویژه داشته باشند . به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی بهارستانه ، دکتر سلیمان پور فرماندار بهارستان به همراه ابراهیم رفیعی و حسینعلی […]

سلیمان پور: تلاش ها باعث نمی شود که ما غافل از مشکلات آموزش و پرورش شهرستان بهارستان شویم و مسئولین استانی باید به سرمایه گذاری و پیگیری رفع نیاز های بهارستان عنایات ویژه داشته باشند .

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی بهارستانه ، دکتر سلیمان پور فرماندار بهارستان به همراه ابراهیم رفیعی و حسینعلی بنار مدیران نواحی 1 و 2 آموزش و پرورش شهرستان بهارستان در چهارمین شورای آموزش و پرورش استان تهران چالش و فرصت های شهرستان بهارستان در حضور دکتر چاوشی معاون استانداری تهران بیان کردند.
سلیمان پور در این جلسه با بیان این نکته که جمعیت 650 هزاری شهرستان بهارستان شامل100 هزار دانش آموزان است ،افزود:: همه 100 هزار دانش آموز این شهرستان فقط در 119 مدرسه که به صورت دوشیفت برگزار می گردد، ساماندهی شده اند و این نشان می دهد که در شهرستان بهارستان کار بزرگ و مهمی انجام می گیرد که قابل تقدیر است .
وی خاطر نشان کرد:ولی این تلاش باعث نمی شود که ما غافل از مشکلات آموزش و پرورش شهرستان بهارستان شویم و مسئولین استانی باید به سرمایه گذاری و پیگیری رفع نیاز های بهارستان عنایات ویژه داشته باشند .
او با اشاره به کمبود های موجود در منطقه از نظر فضاهای ورزشی و منابع انسانی تاکید کرد : امکانات بهارستان در مقایسه با شهرستان های همجوار قابل قیاس نیست و در یک وضعیت نامطلوب قرار دارد به طوری که برای انبوه 100 هزار دانش آموزی شهرستان فقط دویست متر مربع فضای ورزشی در اختیار آموزش و پرورش ناحیه یک قرار دارد .
فرماندار بهارستان با بیان اینکه در 5 سال اخیر هیچ پروژه ای در شهرستان ساخته نشده و جهت دستیابی به حالت مطلوب در فضاهای آموزشی نیازمند مدرسه جدید هستیم ،افزود : امسال 35 درصد از بوجه شهرستان بهارستان به آموزش و پرورش اختصاص داده شده است ولی مطمئنا آرمان های دولت تدبیر و امید با این امکانات و بودجه ها تحقق پیدا نخواهد کرد .
وی با بیان اینکه امید ما جهت برون رفت از مشکلات و کمبود فضاهای آموزشی به سفر رئیس جمهور کشورمان است گفت : در شهرستان بهارستان جلسات شورای آموزش و پرورش در سطح عالی برگزار می گردد و سعی شده در آن در خصوص مسائل اساسی از جمله احیای اراضی دارای کاربری آموزشی پیگیری گردد .
او در پایان گفت : شهرستان بهارستان هرچند در شاخص های مادی کمبود های فراوانی دارد و نیازمند سرمایه گذاری عظیمی است ولی در شاخص نیروی انسانی و کیفیت بهره برداری از وضعیت خیلی خوبی برخوردار است .
ابراهیم رفیعی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک بهارستان نیز در این جلسه گفت : مردم شهرستان بهارستان مردمانی متدین و دارای حسن نیت به نظام هستند.
وی با بیان اینکه در زمینه سرمایه گذاری ها در شهرستان بهارستان غفلت شده افزود : انباشت عقب ماندگی شهرستان بهارستان نیاز به عزم ملی دارد و باید غفلت های صورت گرفته را باید با تدبیر و همت مسئولین جبران کنیم چرا که زمینه رشد فراوانی در این منطقه نهفته است .
وی در ادامه با ذکر موفقیت های فراوان دانش آموزان و فرهنگیان بهارستان در مسابقات مختلف استانی و کشوری با وجود مشکلات منطقه از جمله کمبود فضاهای آموزشی و نیروی انسانی ، افزود : با داشتن مشکلات فراوان در حوزه های مختلف، بهارستان از لحاظ تربیتی و دینی و ورزشی به عنوان یکی از مستعد ترین مناطق دراستان تهران بوده و می تواند نقطه قوتی برای استان باشد .

پایان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.