فاز یک مصلی گلستان به بهره برداری رسید

 امام جمعه بخش گلستان گفت: پروژه مصلی بزرگ گلستان تا کنون ۳ میلیارد تومان هزینه در بر داشته است و هنوز دو فاز از این پروژه باقی مانده است .   به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی بهارستانه ، مصلی قطب کار های فرهنگی یک شهر می باشد و وجود یک مصلی بزرگ و مجهز […]

 امام جمعه بخش گلستان گفت: پروژه مصلی بزرگ گلستان تا کنون ۳ میلیارد تومان هزینه در بر داشته است و هنوز دو فاز از این پروژه باقی مانده است .

 

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی بهارستانه ، مصلی قطب کار های فرهنگی یک شهر می باشد و وجود یک مصلی بزرگ و مجهز در هر شهر زمینه ساز خیر و برکت برای مردم می تواند باشد .

مصلی و مسجد در صدر اسلام مرکز اداره جامعه اسلامی بود و پیامبر گرامی اسلام (ص) از همان ابتدا توحید ، معاد و قوانین اسلامی و … را درون مسجد برای مردم شرح می دادند و از بالای منبر مسجد النبی بود که ایشان مردم را به راه راست و سعادت هدایت می کردند .

DSC_0112

 

همچنین انقلاب ما از مساجد ها شروع شد و امام خمینی (ره) در سال ۱۳۴۲ از همین مساجد بود که علیه رژیم ستمگر شاهنشاهی سخنرانی کرد و مردم را به به مقابله با این رژیم فراخواند و مسجد در آنها سالها محل فعالیت علیه رژیم طاغوت و انتشار اطلاعیه های امام بود تا زمانی که به پیروزی رسید و بعد از انقلاب نیز نقش مصلی ها و مساجد در بسیج مردم برای اعزام مردم به جبهه های حق علیه باطل ، محوری بود .

با توجه به اهمیت فراوان وجود مصلی در یک شهر ، جای وجود یک مصلی در شهر گلستان خالی بود ولی دیروز همزمان با میلاد پر برکت پیامبر اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) و در آستانه یوم الله ۹ دی ، فاز یک مصلی شهر گلستان به دست آیت الله سید رضا تقوی رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور ، افتتاح و به بهره برداری رسید .

DSC_0040

مصلی گلستان در ۳ فاز تعریف شده است و از امروز فاز یک آن که شامل فضای داخلی مصلی است در اختیار مردم متدین گلستان قرار گرفته است .

آیت الله تقوی نیز درباره افتتاح فاز یک مصلی شهر گلستان گفت : این مصلی سرمایه ای برای این شهر شده است و امروز می بینیم که بعد از ۶ سال فضای داخلی آن به اتمام رسیده است و من به نوبه خود از تمام کسانی که در ساخت این مصلی کمک کرده اند تشکر می کنم .

به گفته حجت الاسلام و المسلمین صفایی امام جمعه گلستان ، پروژه مصلی بزرگ گلستان تا کنون ۳ میلیارد تومان هزینه در بر داشته است که یک میلیارد تومان توسط شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور تامین گردید و ۲ میلیارد تومان هم از کمک های مردمی و مساعدت مسئولین شهرستان جمع آوری شده است .

وی ضمن تشکر از خیرین و مسئولین افزود : دو فاز دیگر از این پروژه باقی مانده و نامزدهای احتمالی مجلس که برای انتخابات میلیاردی هزینه می کنند ، اندکی هم برای ساخت این مصلی کمک و مساعدت کنند .

انتهای پیام

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.