شهردار شهرگلستان:

فاز نخست پروژه هدایت آب‌های سطحی به زودی به پایان می رسد/ در تلاش برای جلوگیری از آبگرفتگی معابر می باشیم

شهردار شهرگلستان گفت: فاز نخست پروژه هدایت آب‌های سطحی شهرگلستان به زودی به اتمام خواهد رسید و در صورت مساعد بودن شرایط جوی، پروژه مذکور تا پایان سال 97 تکمیل خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، علیرضا عرب شهردار شهرگلستان در جمع خبرنگاران راه‌های متعددی را به عنوان راهکار شهرداری در جهت رفع مشکل آبگرفتگی معابر معرفی کرد و اظهار داشت:  آبگرفتگی معابر در فصل بارندگی همیشه یکی از مشکلات اساسی محله‌های الهیه، باغ مهندس، خیابان امامزاده، خیابان درمانگاه، خیابان ۱۴ متری ۱۴ معصوم و محله‌های مشابه بود که هیچ وقت شهرداری و شورای اسلامی شهرگلستات تا به امروز نگاه جدی به این مسئله نداشت.

وی در ادامه به هدف ایجاد سیستم جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی در شهرگلستان اشاره کرد و گفت: هدف این سیستم این است که در شرایط وقوع رگبارهای شدید بهتر عمل کند و از آبگرفتگی معابر که در شهرگلستان با کمترین میزان بارش هم شهروندان دچار بحران می شوند، جلوگیری شود و با شناسایی نقاط تجمع رواناب در سطح شهر و جمع آوری آن‌‌ها و انتقال به رودخانه شاد چای از هرگونه خسارت احتمالی جلوگیری به عمل آید.

علیرضا عرب در رابطه با برنامه‌های مجموعه مدیریت شهری برای رفع مشکلات مذکور، تصریح کرد: شهرداری شهرگلستان با حمایت شورای اسلامی شهر در نظر دارد با اصلاح و ایجاد کانال‌های جدید جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی و همچنین تأمین اعتبارات لازم قسمتی از مشکلات شهروندان در زمینهٔ آب‌گرفتگی معابر را حل نماید.

وی همچنین با بیان اینک از ماه گذشته، اجرای پروژه بزرگ هدایت آب‌های سطحی از محله الهیه تا رودخانه شاد چای آغاز شده است، عنوان داشت: این پروژه به طول بیش از ۳ کیلومتر با لوله‌های پلی‌اتیلن کارا گیت با قطر ۱۰۰۰ میلی‌متر و به‌ صورت دستی پایپ کینگ با پیشرفت ۴۰ درصدی در فازه اول ، درحال اجرا می باشد و تلاش ما بر این است که تا ۲۰ روزه دیگر فاز اول این طرح که چیزی حدود ۴۰۰ متر دارد خاتمه پیدا کند.

شهردار شهرگلستان درپایان باتوجه به مسیر فازه دوم پروژه بزرگ هدایت آب‌های سطحی، افزود: مسیر فاز دوم پروژه مذکور از ابتدای شهرک الهیه تا ابتدای خیابان مدرسه می باشد و اگر شرایط جوی هوا اجازه دهد قبل از فرا رسیدن پایان سال، پرونده این پروژه بسته خواهد شد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.