شهردار شهرصالحیه:

فاز دوم کمربندی هاشمی رفسنجانی درحال اجرا می باشد/ بحران کم آبی نیازمند فرهنگ‌سازی است

شهردار شهرصالحیه گفت: درحال حاضر فاز دوم کمربندی هاشمی رفسنجانی در دست اجرا می باشد و در سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، علیرضا قربانی شهردار شهرصالحیه با اشاره به آغاز فاز دوم احداث کمربندی هاشمی رفسنجانی، عنوان داشت: درحال حاضر احداث فاز دوم این پروژه آغاز شده است و با سرعت مناسبی درحال پیشرفت می باشد.

وی در ادامه باتاکید بر معضلات مربوط به بن بست شهرصالحیه در طول سال‌های اخیر، تصریح کرد: بدون تردید با بهره‌برداری از کمربندی شهیدصیاد شیرازی و هاشمی رفسنجانی در شهریورماه سال ۹۸، شبکه دسترسی شهرصالحیه تکمیل خواهد شد و این شهر از بن بست دیرینه رهایی می یابد.

قربانی در رابطه با جزئیات فاز دوم کمربندی هاشمی رفسنجانی، اظهار داشت: فاز دوم این پروژه به طول ۱۳۰۰ متر درحال حاضر در دست جدول گذاری می باشد که با بهره‌برداری نهایی این پروژه، انتهای خیابان سی متری ولی عصر (عج) به میدان شهید رجایی واقع در جاده امامزاده باقر (ع) متصل می شود و بخش بزرگی از ترافیک حاکم در ساعات پیک را در منطقه کنترل خواهد کرد.

وی همچنین در خصوص اهمیت استفاده از بیلبوردها در فضای شهری، تشریح کرد: صرف‌نظر از مولفه‌های بصری و تصویری استفاده از بیلبوردها، می توان از آن‌ها به عنوان محلی برای اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی به عموم مردم استفاده کرد.

شهردار شهرصالحیه درپایان باتوجه به لزوم فرهنگ‌سازی در رابطه با بحران آب و مسئله کم آبی، افزود: علاوه‌بر عوامل طبیعی، رشد روزافزون جمعیت جهان و افزایش مصرف آب، قطع بی‌رویه درختان جنگل‌ها و تغییر اکوسیستم طبیعت، رشد شهرسازی و افزایش صنایع آلوده‌کننده آب، شیوه‌های نامناسب و غیراصولی کشاورزی، احداث سدهای مخزنی و ایجاد دریاچه‌های مصنوعی را می‌توان به عنوان دیگر عوامل ایجاد بحران آب نام برد؛ که در نهایت تمانی آن‌ها نوعی تهدید برای جامعه بشری به شمار می روند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.