غنی‌سازی ۲۰ درصد قدرت چانه‌زنی ایران را افزایش می‌دهد

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: آغاز غنی‌سازی ۲۰ درصد به نوعی افزایش قدرت چانه‌زنی ایران در جهان محسوب می‌شود و قطعاً طرف‌غربی به خوبی پیام اقدام ایران را درک خواهد کرد.

به گزارش بهارستانه،به نقل از تهران نیوز ؛ حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی درباره آغاز غنی‌سازی ۲۰ درصدی اورانیوم گفت: پیام شروع غنی‌سازی ۲۰ درصد این است که اگر غربی‌ها بخواهند همچنان به تعهداتشان در قبال برجام عمل نکنند، جمهوری اسلامی ایران مسیر توسعه فعالیت‌های هسته‌ای خود را در چارچوب صلح‌آمیز ادامه خواهد داد و دستیابی به فناوری‌های دیگر هسته‌ای را که مورد نیاز انرژی کشور و طب و پزشکی است، ادامه خواهد داد.

وی افزود: از این به بعد سوخت مورد نیاز نیروگاه‌های هسته‌ای در داخل تولید خواهد شد و از این به بعد دیگر نیازی به کشورهای دارای این فناوری نخواهیم داشت.

فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه آغاز غنی‌سازی ۲۰ درصد دست جمهوری اسلامی را در انجام هرگونه تعاملات جهانی پُر خواهد کرد، گفت: جمهوری اسلامی ایران با امتیازات بیشتری در تعاملات بین‌المللی می‌تواند، حضور پیدا کند.

ترقی معتقد است که برجام نتیجه مثبتی برای کشور به همراه نداشته است و در همین رابطه خاطرنشان کرد: بعید است که دولت آینده آمریکا هم بخواهد بدون پیش‌شرط وارد برجام شود تا نتیجه مثبتی برای ما رفم بخورد؛ لذا برگشت آمریکا به برجام با چالش‌های متعدد درونی و بیرونی همراه است که به سادگی احیای دوباره برجام امکان‌پذیر نیست.

ترقی بیان داشت: ثانیاً هنوز ما چراغ سبزی ناشی از تغییر تصمیم آمریکا مبنی بر لغو تحریم‌ها مشاهده نکرده‌ایم و وعده و وعیدها هیچکدام تاکنون عملی نشده است و اطمینانی هم نسبت به عملی شدن آن نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد حتی در دولت بایدن هم برجام به سمت پاره شدن و بی‌نتبجه و نافرجام بودن پیش برود، گفت: آغاز غنی‌سازی ۲۰ درصد به نوعی افزایش قدرت چانه‌زنی ایران در جهان محسوب می‌شود و قطعاً طرف‌غربی به خوبی پیام اقدام ایران را درک خواهد کرد؛ زیرا صبر ما هم حدی دارد و نمی‌شود به صورت یک‌طرفه ما به برجام عمل کنیم اما اروپایی‌ها منتظر بمانند که آمریکا چه زمانی به آنها چراغ سبز نشان خواهد داد. قرار بر این بود که برجام برای جمهوری اسلامی دستاورد داشته باشد نه اینکه هم به مفاد برجام عمل کنیم و  در مقابل تحریم هم شویم.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.