رئیس اداره بهزیستی بهارستان:

غربالگری در سنین پایین، بهترین زمان برای تشخیص اختلال اتیسم است/ خانواده‌ها نسبت به اختلال اتیسم در فرزندانشان بی‌تفاوت نباشند

رئیس اداره بهزیستی بهارستان گفت: کودکان دارای اختلال اتیسم شرایط خاصی دارند و خانواده‌ها نباید نسبت به این موضوع کم توجه باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، روح‌الله لطیفیان رئیس اداره بهزیستی شهرستان بهارستان با اشاره به لزوم رسیدگی به بیماران اتیسم، اظهار داشت: غربالگری در سنین پایین، در کودکان مناسب‌ترین زمان برای تشخیص اختلال اتیسم می باشد و خانواده‌ها نباید نسبت به این موضوع بی‌تفاوت باشند.

وی همچنین در رابطه با اقدامات اداره بهزیستی شهرستان بهارستان در این زمینه، گفت: جلسه آگاه سازی اختلال اتیسم  با حضور کارشناسان و جمعی از خانواده های دارای فرزند مبتلا به اختلالات طیف اتیسم با همکاری مرکز توانبخشی فردوس در اداره بهزیستی بهارستان برگزار شد.

لطیفیان در خصوص اهداف اداره بهزیستی شهرستان بهارستان از برگزاری این جلسه، عنوان داشت: این جلسه آموزشی با هدف آگاه سازی و آموزش خانواده‌های بهارستانی جهت پیشگیری از رشد این اختلال در ساختمان اداره بهزیستی بهارستان برگزار گردید.

وی در ادامه باتاکید بر شرایط بروز و رشد اختلال اتیسم در کودکان، تشریح کرد: اتیسم یک اختلال رشدی است و معمولاً در سه سال اول زندگی کودک ظاهر می شود بنابراین غربالگری در سنین پایین در کودکان بهترین زمان برای تشخیص این بیماری می باشد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان بهارستان به صحبت‌ها و آموزش‌های کارشناسان در جلسه برگزار شده اشاره کرد و بیان داشت: کارشناسان در جلسه آگاه سازی اختلال اتیسم در خصوص سن طلایی آموزش که بین ۳ تا ۶ سال می باشد،علائم این اختلال در کودکان از قبیل اجتناب از تماس چشمی، تاخیر در رشد زبان و غربالگری این اختلال به صورت مقدماتی و پیشرفته، توضیحاتی ارائه دادند.

وی درپایان باتشکر از زحمات مرکز توانبخشی فردوس، خاطرنشان کرد: خانواده‌هایی که دارای کودکان مشکوک به اختلال اتیسم می باشند می توانند از خدمات غربالگری رایگان در مرکز توانبخشی فردوس به آدرس گلستان فلکه اول خ بهشتی نسترن ۱۴ پلاک ۶ بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.