غده بدخیم تفرقه در شورای اسلامی شهرگلستان درحال رشد است

اختلافات اعضای شورای اسلامی شهرگلستان بامصاحبه‌های جنجالی اعضای این شورا، رسانه‌ای و علنی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، روز گذشته دو اظهار نظر از دو عضو شورای اسلامی شهرگلستان منتشر شد که دقیقاً دو سوی یک پیکان بود.

حسنی رئیس شورای اسلامی شهرگلستان علاوه‌بر اظهار رضایت از عملکرد علیرضا عرب شهردار فعلی گلستان، کارهای او را اصولی توصیف کرد؛ درحالی که ساعاتی بعد عضو چند دوره شورا که اتفاقاً زیر و بم‌ها را خوب بلد است، به یکی از پروژه‌های اخیر شهرداری تاخت و آن را غیرفنی توصیف کرد و حتی رسانه‌ای که این نظر را منتشر کرده بود با پیچشی قابل توجه، مجریان این پروژه را به بی‌سوادی متهم کرده بود.

این که اعضای شورای اسلامی شهرگلستان نظرات متناقض داشته باشند، موضوع تازه‌ای نمی باشد؛ گاهی اختلاف دیدگاه‌ها در شورا و شهرداری به اندازه زمین و آسمان است و این جذابیت کار شورایی می باشد، با این حال نمی شود گفت که وقتی یک عضو شورا درباره همه چیز این همه خشن و شکننده اظهار نظر می کند نشان دهنده حسن نیت یا سوءظن است.

این که رئیس شورا اصرار دارد عملکرد شهردار خوب و مطلوب بوده شاید محصول تعارفات مرسوم باشد چراکه حتما کارهای انجام شده اشکالاتی هم داشته است اما قرار بر این نمی باشد که به صورت علنی فریاد سر بدهند و جوسازی بی‌فایده کنند.

همچنین این که یک نفر از آسفالت خیابان تا جدول کوچه‌ها و حتی پیچ و مهره‌های یک پروژه اظهار نظر می کند و اصرار به منفی بافی دارد هم الزاماً نشان دهنده علاقه وافر او به حق و حقوق مردم نبوده و اگر غیر از این است چرا از سوی این عضو شورای اسلامی شهر در خصوص پارک از دسته رفته شورای گلستان که اتفاقاً در همان دورانی که وی در شورا عضویت داشت تاکنون اظهار نظری دیده نشده است؟ با وجود اینکه کم کاری شهردار اسبق هم به روشنی واضح بود؟

ظاهر ماجرا نشان می دهد از مدتی قبل یک گروه کوچک از اعضای شورای اسلامی شهر می خواهند نقش بیشتری در امور اجرایی داشته باشند اما ظاهراً با مقاومت مدیریت شهری هنوز موفق به این کار نشده‌اند و محصول این مقاومت را حالا مدتی است در تریبون‌های رسانه‌ای منتسب به این عضو شورا می شود دید؛ از نظر این جریان، همه کارهای شهرداری ایراد فنی و اشکال قانونی دارد.

انجام چنین کارهایی در این فضا نشان دهنده عدم تمکین این افراد به قواعد دموکراسی است، چراکه وقتی منتخب اکثریت شورای اسلامی شهرگلستان مشغول آبروداری برای شورای شهر می باشد یعنی اقلیت باید سکوت کنند، حال باید دید روند فعلی و تفرقه‌‌هایی که اعضای شورای اسلامی شهرگلستان بارها از عدم وجود آن‌ها حرف زده‌اند، در نهایت به چه نتیجه‌ای ختم خواهد شد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.