بیانیه سه هزار زن فعال سیاسی و اجتماعی:

عهدشکنی آمریکا قابل پیش‌بینی بود/ اعتماد کردن به اروپا برای تداوم برجام خوش خیالی است

آنچه از رفتارهای اروپا می توان پیش بینی کرد این است که دل بستن و اعتماد کردن به اروپا برای تداوم برجام یک توهم و خوش خیالی بیش نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، ۳۰۰۰ زن فعال سیاسی و اجتماعی در بیانیه‌ای نسبت به خروج امریکا از برجام واکنش نشان داده و آن را امری قابل پیش‌بینی عنوان کردند.

در این بیانیه آمده است:

«اعلام خروج یک طرفه آمریکا از برجام اگر برای برخی از کشورها و گروه‌های سیاسی جای تعجب و تأسف داشت اما برای ملت ایران با شناختی دقیق از عهدشکنی‌ها و دشمنی‌های بی پایان این کشور علیه نظام جمهوری اسلامی ایران، امری قابل پیش‌بینی و مبارک بود.

حرکت نامعقول و خلاف شئونات بین‌المللی رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در خروج از برجام و تشدید تحریم‌ها علیه ملت ایران بار دیگر ثابت کرد خوی و خصلت استکباری و دشمنی صهیونیستی دولت‌مردان این کشور حتی با نشستن پشت میز مذاکرات و امضای قرادادها و تعهدات بین‌المللی اصلاح شدنی نیست.

با توجه به پیشینه آمریکا در عهدشکنی و دشمنی‌ها با نظام جمهوری اسلامی ایران و مردم عزیز کشورمان اگر ما بر پایبندی شیطان بزرگ بر توافق هسته‌ای حساب باز می‌کردیم یک ساده‌اندیشی سیاسی بود چرا که تاریخ بی‌ریشه این کشور پیامی جز غیرقابل اعتماد بودن دولتمردان ایالات متحدآمریکا برای جهانیان ندارد.

از این رو قطعاً دولتمردان و مجلس شورای اسلامی از مدت ها قبل حتی در همان روزهای اولیه مذاکرات، آمادگی‌های لازم برای برخورد قاطع و انقلابی در روزهای پس از خروج آمریکا از برجام را تدارک دیده و عکس العملی در شأن ملت بزرگ ایران را به آمریکا نشان خواهند داد و ملت بزرگ و شریف ایران نیز بار دیگر اثبات خواهند کرد با مقاومت وصف‌ناپذیر در برابر هر توطئه برجامی و غیربرجامی ایستاده و می‌ایستند.

ما این اتفاق را از آن جنبه مبارک می‌دانیم که بار دیگر حقانیت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و سخنان حکیمانه امام خامنه‌ای رهبر فرزانه کشورمان در خصوص آمریکا و عدم تغییر مواضع خصمانه او نسبت به جمهوری اسلامی ایران به اثباتی در ابعاد عهدشکنی بین‌المللی رسید.

اگرچه این روزها کشورهای اروپاییِ امضاء کننده برجام بر پایبندی خود بر این تعهد بین‌المللی تأکید دارند اما این مسئله قطعا در روزهای آینده به آزمونی بزرگ برای این کشورها تبدیل خواهد شد تا نشان دهند که آیا در این زمنیه آنقدر به بلوغ و استقلال سیاسی رسیده اند که مستقلانه در خصوص آینده برجام و باقی ماندن بر تعهدات شان تصمیم بگیرند و یا از به خطر افتادن منافع خود در پس تحریم های ظالمانه آمریکا، هراسناکند!

آنچه از رفتارهای اروپا مبیانیهی توان پیش بینی کرد این است که « دل بستن و اعتماد کردن به اروپا برای تداوم برجام یک توهم و خوش خیالی بیش نیست»

ما جمعی از زنان فعال در عرصه سیاسی و اجتماعی  در کنار ملت قهرمان ایران و دولت جمهوری اسلامی در مسیر اتحاد ملی و انسجام اسلامی توطئه‌های آمریکا را محکوم می‌کند و از دولت و مردان مذاکره کننده هسته ای می خواده این سخن مقام معظم رهبری را سرلوحه کار خود قرار دهند که «اگر می‌خواهید قرارداد بگذارید، تضمین عملی بگیریم وَالّا این‌ها همه همان کار آمریکا را خواهند کرد.»

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.