امام جمعه بخش بوستان:

علم و فرهنگ، ویترین انقلاب اسلامی می باشند/ مبنای دین اسلام علمی، فرهنگی و اخلاقی است

امام جمعه بخش بوستان گفت: مبنای دین اسلام، فرهنگی و علمی است که این موضوع با دقت در زندگی معصومین به خوبی قابل درک می باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، حجت الاسلام احمد محسن‌زاده امام جمعه بخش بوستان با بیان اینکه مبنای دین مبین اسلام علمی، فرهنگی و اخلاقی می باشد، اذعان داشت: معجزات امامان و پیامبران و رفتار امامان و پیامبران ما با توجه به فرهنگ مردم آن جامعه با آن‌ها نمونه‌های بارز و آشکاری در این خصوص می باشند.

وی در ادامه به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «فرهنگ در هر جامعه مانند هوا می باشد، که تنفس می کنیم.»، تبیین کرد: بحث فرهنگ در جهان امروز و جامعه ما امری مهم و حائز اهمیت می باشد که توجه ویژه مسئولان را می طلبد.

حجت الاسلام والمسلمین محسن‌زاده باتاکید بر اینکه اولین مبلغ و سفیر در دین اسلام، قرآن می باشد، بیان داشت: درکنار این موضوع باید در نظر داشت که علم و فرهنگ در حقیقت ویترین انقلاب اسلامی می باشند.

وی همچنین تکریم ارباب رجوع را یک فرهنگ پراهمیت خواند و تصریح کرد: از مسئولان می خواهم تا به مردم پاسخگو باشند تا فرهنگ تکریم ارباب رجوع به نحو احسن در تمام شهرستان بهارستان رواج یابد و تمامی ادارات با این کار به این فرهنگ احترام بگذارند.

امام جمعه بخش گلستان در رابطه با مظلومیت فرهنگ در جامعه و فرهنگ اسلامی، بیان داشت: از جمله دلایل ضعف فرهنگ می توان به عدم تبلیغات جامع و کامل در جامعه امروز اشاره کرد که نیازمند رسیدگی مسئولان می باشد.

وی درپایان باتوجه به اینکه انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی بود، خاطرنشان کرد: امروز می بایست به آسیب شناسی فرهنگی در شهرستان به صورت ریشه‌ای و کارشناسانه پرداخته شود، تا بتوان به مقابله با این آسیب‌ها پرداخت.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.