عقب‌نشینی دولت آمریکا از حمایت انتخاباتی ترامپ از نتانیاهو

سفارتخانه آمریکا در فلسطین اشغالی با عقب‌نشینی از حمایت انتخاباتی رئیس‌جمهور این کشور از نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، اعلام کرد که دولت واشنگتن هیچ نامزدی را برای انتخابات این رژیم تایید نمی‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، بعد از اینکه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه در صفحه شخصی خود در اینستاگرام، تصویری از بنر تبلیغاتی «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی را به اشتراک گذاشت، دولت آمریکا اما هرگونه حمایت انتخاباتی از نتانیاهو را رد کرد.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» سفارتخانه آمریکا در فلسطین اشغالی شامگاه سه‌شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که کاخ سفید از بنیامین نتانیاهو و حزب وی در انتخابات پارلمانی پیش‌رو و همچنین پست نخست‌وزیری اسرائیل، حمایت نمی‌کند.

پیشتر ستاد تبلیغاتی نتانیاهو برای انتخابات زودهنگام پیش‌رو، بنر بزرگی را از وی در کنار ترامپ در مناطق مختلف فلسطین اشغالی نصب کرده بود. این اقدام نگرانی‌هایی را از تلاش آمریکا برای دخالت در انتخابات این رژیم ایجاد کرده بود که با اقدام ترامپ در به اشتراک‌گذاری این تصویر، نگرانی‌ها به اوج خود رسید.

یک سخنگوی سفارت آمریکا در فلسطین اشغالی نیز در پاسخ به سوال تایمز اسرائیل، این اقدام ترامپ را نشانه روابط نزدیک شخصی با نتانیاهو دانسته و گفت: «بر کسی پوشیده نیست که رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر نتانیاهو رابطه قوی با هم دارند و این اقدام نشان‌دهنده دوستی و تقدیر بین آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها است».

این مقام آمریکایی تاکید کرد که دولت واشنگتن هیچ نامزدی را برای انتخابات ماه آوریل، تایید یا حمایت نمی‌کند.

چندی پیش کابینه رژیم صهیونیستی به انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات پیش از موعد رأی داد. بر اساس این تصمیم، قرار است روز ۱۹ اردیبهشت انتخابات پارلمانی در فلسطین اشغالی برگزار شود. ترکیب کابینه جدید هم بر اساس پارلمان تازه مشخص می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.