امام جمعه بخش گلستان:

عزاداری امام حسین (ع) هم موضوعیت و هم طریقیت دارد

امام جمعه بخش گلستان گفت: عزاداری باید همراه با درک اهداف نهضت سید الشهداء(ع) باشد و عزاداری که در کنار آن نماز، عفاف و حجاب و امر به معروف و نهی از منکر از هر عملی بالاتر است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، حجت الاسلام والمسلمین محمود نورپور امام جمعه بخش گلستان باتاکید بر اهمیت عزاداری سید الشهداء(ع) بیان داشت: عزاداری برای اهل بیت(ع) عموماً و به ویژه امام حسین (ع) هم موضوعیت و هم طریقیت دارد و نباید نسبت به آن بی‌توجه باشیم.

وی در ادامه با تشریح بحث موضوعیت عزاداری دهه محرم، تبیین کرد: موضوعیت دارد یعنی از افضل قربات و بهترین اعمال، دارای ثواب مضاعف می باشد، یا به عبارتی عزاداری برای سید الشهداء(ع) به شکل عارفانه، عالمانه، اعم از گریه کردن و گریاندن، شعر گفتن، تشکیل مجالس عزا و اطعام طعام و… موضوعیت دارد و مورد تاکید دین و بزرگان دین می باشد به علت اینکه عزاداری برای سید الشهداء (ع) نوعی ابراز محبت به دودمان اهل بیت (ع) و ارتباط عاطفی و انسانی با اهل بیت (ع) و خود نوعی ظلم ستیزی است و نوعی ترویج روحیه فداکاری، جهاد، شهادت و عزت طلبی به شمار می رود.

حجت الاسلام والمسلمین نورپور با بیان اینکه عزاداری برای امام حسین (ع) نوعی ابراز مودت و محبت اهل بیت پیامبر (ص) است، عنوان داشت: امام صادق (ع) نیز در این رابطه فرموده‌اند هر کس از مصائب امام حسین بشنود و متعصب شود و از چشمانش قطره اشکی به اندازه بال مگس جاری شود اجر او بر خدا است وحق‌تعالی به کمتر از بهشت براى او راضى نیست.

وی همچنین در رابطه با طریقیت داشتن عزاداری برای حضرت سید الشهداء (ع)، گفت: یعنی عزاداری برای امام حسین (ع) طریق بندگی، محبت و وسیله آشتی با حق تعالی و طریق چگونه زیستن است و استحضار دارید که در ماه محرم، صفر و ماه مبارک رمضان آمار جرائم و آسیب‌های اجتماعی و مراجعات به پاسگاه‌ها و دادگاه.ها نسبت به سایر ماه‌ها کمتر می باشد.

امام جمعه بخش گلستان درپایلن باتوجه به نکات قابل توجه در خصوص عزاداری دهه محرم، افزود: البته عزاداری باید همراه با درک اهداف نهضت سید الشهداء(ع) باشد و عزاداری که در کنار آن نماز، عفاف و حجاب، امر به معروف و نهی از منکر، ظلم ستیزی، غیرت و تعصب دینی و ولایت مداری بوده باشد چنین عزاداری بالاتر از هر عملی می باشد حتی از حج و عمره هم ثوابش بیشتر است.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.