عرضه یک سوم مصرف سالیانه کشور در بخش عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن کریم/ افزایش قیمت چادر مشکی به دلیل افزایش نرخ ارز

معاون کمیته حجاب و عفاف نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم گفت: سال گذشته به دلیل مشکلاتی در جانمایی و استقرار دستگاه‌های کارت‌خوان وجود داشت آمار دقیقی از فروش وجود ندارد اما به نظر می‌رسد سالانه یک سوم مصرف سالیانه کشور در این نمایشگاه عرضه و خریداری می‌شود.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، علی اصغر زیلایی معاون کمیته حجاب و عفاف بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با بیان اینکه امسال ششمین سال برپایی بخش عفاف و حجاب در جوار نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم است، اظهار کرد: این بخش در طول این ۶ سال با استقبال مردم متدین روبه‌رو بوده است و این استقبال چشمگیر، برگزاری چندباره این قبیل نمایشگاه‌ها را در طول سال ضروری می‌کند.

وی افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به صورت عام و کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور به صورت خاص وظیفه ترویجی و تبلیغی عفاف و حجاب را در کشور بر عهده دارد بنابراین تصمیم‌گیری درباره دفعات برگزاری این قبیل نمایشگاه‌ها در طول سال در حوزه وظایف وزارت صنعت، معدن و تجارت و اصناف کشور است.

زیلایی با بیان اینکه اگر سرمایه‌گذاری خوبی در حوزه عفاف و حجاب انجام شود قطعاً نتیجه آن از هر حیث مناسب خواهد بود، اضافه کرد: با سرمایه‌گذاری و اهمیت بیشتر، حوزه عفاف و حجاب از این خمودگی خارج خواهد شد.

معاون کمیته حجاب و عفاف بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با اشاره به تثبیت بخش عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن در تقویم خانواده‌ها، بیان داشت: استقبال از بخش عفاف و حجاب کم‌نظیر و باشکوه است، البته سال گذشته به دلیل مشکلاتی در جانمایی و استقرار دستگاه‌های کارت‌خوان وجود داشت آمار دقیقی از فروش وجود ندارد اما به نظر می‌رسد سالانه یک سوم مصرف سالیانه کشور در این نمایشگاه عرضه و خریداری می‌شود.

وی با بیان اینکه قیمت اجاره غرفه‌ها نسبت به سال گذشته افزایش نداشته است، گفت: در حوزه قیمت چادر مشکی افزایش قیمت داریم که این افزایش قیمت به دلیل افزایش قیمت ارز بوده است.

زیلایی ادامه داد: کارخانه نساجی شهرکرد که در کشور پارچه چادر مشکی تولید می‌کند هم در این نمایشگاه حضور دارد و کیفیت محصولات آنها هم به‌تدریج در حال افزایش و رسیدن به درجه مورد نظر تولیدکنندگان محصولات عفاف و حجاب است.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.