رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهارستان:

عاملان پسماندسوزی در بهارستان شناسایی شدند/ با تخلفات زیست محیطی با جدیت برخورد می کنیم

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهارستان گفت: عاملان پسماند سوزی‌های اخیر شهرستان بهارستان شناسایی و از ادامه فعالیت واحدهای آلاینده جلوگیری به عمل آمد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، شیدا اکار رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان در جمع خبرنگاران باتاکید بر آثار منفی پسماند سوزی، عنوان داشت طی روزهای اخیر بالغ بر ۱۴ مورد پسماند سوزی در سطح شهرستان بهارستان شناسایی و اطفاء گردید.
وی در ادامه باتاکید بر جزئیات شناسایی پسماند سوزی‌های مذکور و برخورد با عاملان آن‌ها، تشریح کرد: در طول نه مرحله گشت و پایش شبانه روزی ویژه شرایط اضطرار آلودگی هوا، ۱۴ مورد اطفاء پسماند سوزی و توقف فعالیت سه واحد صنعتی در سطح بهارستان انجام شده است.
اکار به مشکلات ناشی از پسماند سوزی در سطح شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از موارد ضایعات سوزی در بهارستان به علت حجم زیاد، با همکاری نیروهای سازمان آتش‌نشانی خاموش شد.
وی همچنین با بیان اهمیت برخورد با متخلفان زیست محیطی در شهرستان بهارستان، تصریح کرد: با تلاش‌های صورت گرفته عاملین دو مورد از پسماند سوزی‌ها شناسایی گردیدند و به دنبال آن با واحدهای متخلف برخورد و به ایشان اخطاریه زیست محیطی ارسال شد.

رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان درپایان باتوجه به اینکه برخورد جدی با واحدهای آلاینده جزو نیازهای فعلی شهرستان می باشد، خاطرنشان کرد: فعالیت آلاینده سه واحد ریخته‌گری، نورد و سند بلاست فعال در بهارستان با قرارگیری در شرایط اضطرار متوقف گردید و با واحدهای صنعتی که بدون کنترل آلایندگی و تمهیدات زیست محیطی فعالیت نمایند، مطابق ضوابط و قوانین موجود برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.