رئیس شورای اسلامی بخش گلستان:

عاشورا مکتب جاودان انسان ساز می باشد/ شهروندان بهارستانی مراسم‌هایی عاری از انحراف و آسیب برگزار می کنند

رئیس شورای اسلامی بخش گلستان گفت: امام حسین (ع) با قیام و ایستادگی خود در مقابل ظلم و ستم و بی‌عدالتی، مکتب انسان ساز و جاودانی به نام عاشورا را بنیان نهاد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، سیدمحمود سعادتی رئیس شورای اسلامی بخش گلستان با تسلیت ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین( ع) و هفتاد و دو تن از یاران مخلص آن حضرت، اذعان داشت: هر ساله زمانی که شور محرمی دیگر از راه می رسد، عالمی را به شمیم جان نواز حسین شهید و ۷۲ شقایق سرخ روییده در دشت نینوا معطر می کند.

وی در ادامه با بیان اینکه ماه محروم، ماه خون و شهادت می باشد، تصریح کرد: در این ماه خون بر شمشیر پیروز می شود که نمادی از قیام و بیداری ملت‌ مسلمان است و یادآور بزرگ‌ترین حماسه و دلخراش‌ترین مصیبت تاریخ بشر می باشد.

سعادتی باتاکید بر اینکه ماه محرم سرشار از درس و سرمشق برای انسان‌ها است، گفت: امام حسین (ع) در این ماه با قیام و ایستادگی خود در مقابل ظلم و ستم و بی‌عدالتی، مکتب انسان ساز و جاودانی به نام عاشورا را بنیان نهاد و درس حریت، عدالت، عزت، سرافرازی و شجاعت و جوانمردی و راه و رسم پاسداشت عقیده و بیزاری از ذلت را به تمام مسلمانان و آزادگان عالم و نسل های تاریخ آموخت.

وی همچنین محرم را یادآور بزرگ‌ترین حماسه ظلم ستیزی و آزادگی در تاریخ بشری دانست و بیان داشت: حماسه سرخ عاشورا، حماسه انسان‌های پاک دل و راست قامتی است که عاشقانه به وصل الهی لبیک گفتند و در راه دین و عقیده از جان خود گذشتند.

رئیس شورای اسلامی بخش گلستان به فضیلت و ثواب شرکت در عزاداری‌های ماه محرم اشاره کرد و عنوان داشت: شهروندان به ویژه جوانان سعی کنند که از این ایام معنوی، حظ و بهره لازم و کافی را برده و روح خود را جلا تا حد امکان جلا دهند.

وی درپایان باتوجه به ولایتمداری زبانزد مردم شهرستان بهارستان، افزود: رجاء واثق دارم که مردم محب اهل بیت شهرستان بهارستان و مسئولان هیئات و تشکل‌های دینی و مذهبی هم نوا با سایر عزاداران این سرزمین، فرمایشات حضرت امام خمینی (ره)، رهنمودهای مقام معظم رهبری و مراجع معظم تقلید در زمینه برپایی مجالس و آئین ‌های سوگواری الهام بخش و عاری از هرگونه آسیب و انحراف را نصب العین خود قرار خواهند داد تا انشاءالله شاهد اقامه مجالسی در شأن شهرستان بهارستان، جلال و شکوه و عظمت ابا عبدالله (ع)، محرم، صفر و عاشورای حسینی باشیم.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.