شهردار شهرصالحیه:

طرح کاشت نهال با هدف ایجاد مدارس سبز در شهرصالحیه درحال اجرا می باشد

شهردار شهرصالحیه گفت: در راستای نهادینه کردن فرهنگ حفاظت از محیط‌ زیست طرح کاشت نهال با هدف ایجاد مدارس سبز در سطح شهرصالحیه درحال اجرا است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، علیرضا قربانی شهردار شهرصالحیه با اشاره به اهمیت ایجد فضای مناسب و با طراوت در مدارس و همچنین لزوم توجه به فضاهای سبز، عنوان داشت: طرح کاشت نهال با هدف ایجاد مدارس سبز در شهرصالحیه درحال اجرا می باشد و مدرسه نور الزهرا (س) به عنوان اولین مدرسه سبز  در دست اقدام واحد فضای سبز شهرداری صالحیه قرار گرفت.

وی در ادامه باتاکید بر اهداف اجرای این طرح در سطح شهرصالحیه، تصریح کرد: در جهت ترویج فرهنگ منابع طبیعی و همچنین در راستای دوستی بیشتر دانش آموزان با طبیعت، عملیات کاشت نهال در مدارس این شهر اجرایی می شود.

قربانی با بیان اینکه بدون تردید درختکاری در مدارس نهادینه کردن فرهنگ حفاظت از محیط‌ زیست را به همراه دارد، اظهار داشت: افزایش انگیزه در بین دانش آموزان به منظور حفظ و نگهداری فضای سبز ایجاد شده از جمله ویژگی‌‌های مثبت این اقدام به شمار می رود که موجب نهادینه شدن فرهنگ حفاظت از محیط زیست در فضای تعلیم و تربیت می شود.

وی همچنین به اهمیت تقویت و حفاظت از دارایی‌های شهری در بخش‌های کالبدی و زیرساختی اشاره کرد و گفت: در همین راستا حلقه‌های نخستین کسب اطلاعات میدانی از حوزه پدافند غیر عامل در سطح شهر اجرا شده است.

شهردار شهرصالحیه درپایان باتوجه به نامگذاری روزهای هفته پدافند غیر عامل از هشتم لغایت چهاردهم آبان ماه، خاطرنشان کرد: اقدامات لازم در راستای ارائه اطلاعات به جهت حفاظت از دارایی‌های شهری در بخش های کالبدی و زیرساختی به مرحله اجرا در آمده است و هم اکنون با شرایط مناسبی درحال پیشرفت است.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.