طرح ویزیت رایگان سالمندان در بهارستان اجرا شد

طرح ویزیت رایگان سالمندان شهرستان بهارستان با شعار “پوشش همگانی سلامت برای همه، در همه جا” به اجرا در آمد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، سالمندان و کودکان جزو اقشاری به حساب می آیند که نیاز به حمایت و رسیدگی در تمام زمینه‌ها دارند که زمینه بهداشت و درمان مهم‌ترین این زمینه به شمار می رود، چراکه رسیدگی در دیگر زمینه‌ها نیازمند سلامت افراد است.

به همین دلیل در اغلب طرح‌های بهداشتی و درمانی که در شهرها و روستاهای مختلف به اجرا در می آید، قشر غالب مورد توجه کودکان و سالمندان می باشند، گرچه توجه نسبت به کودکان از سالمندان بیشتر می باشد که این دیدگاه نیازمند تغییر است.

بنابر این گزارش شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان به مناسبت هفته جهانی سلامت شروع به ویزیت سالمندان بهارستانی با حضور پزشکان، پرستان و بهیاران در منازل شهروندان کرده‌اند، تا به این شکل خدمات درمانی و بهداشتی به شکل مطلوبی به سالمندان ارائه شود.

این طرح با شعار “پوشش همگانی سلامت برای همه، در همه جا” توسط پرسنل شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان درحال اجرا می باشد و تاکنون ۳ سالمند تحت پوشش اداره بهزیستی بهارستان از خدمات این طرح بهره‌مند شده‌اند.

ناگفته نماند که در این طرح سالمندان تحت پوشش اداره بهزیستی شهرستان دارای الویت می باشند چراکه اغلب افرادی تنها و نیازمند کمک بوده و شرایط ویژه‌تری را نسبت به باقی سالمندان دارند.

از جمله خدماتی که در این طرح به سالمندان شهرستان بهارستان ارائه می شود می توان به آزمایشات قند و چربی، ویزیت پزشک و ارزیابی خدمات نوین سلامت برای سالمندان اشاره کرد که شرایط کلی سلامتی افراد را بررسی می کند، تا در صورت وجود مشکلات حاد به آن‌ها رسیدگی صورت بگیرد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.