طرح ویزیت رایگان بانوان نسیم شهری به‌منظور تشکیل پرونده سلامت اجرا شد

طرح ویزیت رایگان بانوان نسیم شهری به‌منظور ارزیابی شاخص‌های تن سنجی و خطر سنجی و همچنین تشکیل پرونده سلامت در مصلی این شهر اجرا گردید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، توجه به سلامت شهروندان به ویژه بانوان در جامعه امروز جزو مباحث مهم و ضروری به شمار می رود و همچنین این امر در دین اسلام نیز مورد تاکید قرار گرفته است، که همین موضوع مسئولیت ادارات و دستگاه‌های ذیربط را دوچندان می کند.

گفتنی است که بر همین اساس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان طرح ارزیابی شاخص‌های تن سنجی و خطر سنجی را برای بانوان نسیم شهری به اجرا درآورد تا این قشر از خدمات درمانی و بهداشتی رایگان بهره‌مند شوند.

این طرح به همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های شبکه بهداشت و درمان بهارستان و با همکاری دفتر امام جمعه بخش گلستان به جهت ارزیابی شاخص‌های تن سنجی و خطر سنجی بیماری‌های قلبی و عروقی خواهران در مصلی نسیم شهر توسط تیم سلامت اجرا شد.

بنابر این گزارش تیم سلامت شامل پزشک، مراقب سلامت ، کارشناس تغذیه و کارشناس روانشناس بود و ۴۰ نفر از خواهران در مصلی نسیم شهر ویزیت شدند و همچنین پرونده سلامت برای آن‌ها تشکیل گردید.

در کنار معاینه و ارائه خدمات درمانی به بانوان نسیم شهری، نتایج آزمایشات خون خطرسنجی این افراد که توسط آزمایشگاه بخش خصوصی با هماهنگی امور آزمایشگاه شبکه بهداشت و درمان بهارستان در حدود یک هفته قبل انجام شده بود توسط پزشک حاضر در مصلی نسیم شهر مورد ارزیابی و تفسیر قرار گرفت، تا در صورت وجود مشکل در نتایج آزمایشات هر یک از بانوان، اقدامات لازم در راستای درمان به سرعت انجام شود.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.