طرح ملی واکسیناسیون فلج اطفال در بهارستان اجرا شد+ عکس

طرح ملی واکسیناسیون فلج اطفال مخصوص کودکان اتباع خارجی در شهرستان بهارستان درحال اجرا می باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، فلج اطفال نوعی بیماری حاد ویروسی می باشد که به دستگاه گوارش و در برخی موارد به دستگاه عصبی مرکزی بیمار صدمه می زند، این ویروس از طریق دهان یا بینی وارد بدن فرد می شود و در حلق و مجرای گوارشی انسان تکثیر می شود و در نهایت از طریق خون و مایع لنف در تمام بدن پخش می گردد.

گفتنی است که از زمان ورود ویروس به بدن فرد تا بروز علائم بیماری، ۵ تا ۳۵ روز و به طور میانگین ۷ تا ۱۴ روز طول می کشد اما اغلب افراد مبتلا به این بیماری، علائمی ندارند و باید از کودکان در برابر ابتلا به این بیماری به خوبی مراقبت کرد.

بنابر دلایل ذکر شده طرح ملی واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال در سطح کشور به اجرا در آمده است که شهرستان بهارستان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و شبکه بهداشت و درمان بهارستان اجرای نوبت اول طرح ملی واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال که متخص کودکان زیر ۵ سال افاغنه و سایر اتباع خارجی می باشد را آغاز کرده است.

این طرح به صورت خانه به خانه از صبح روز گذشته آغاز شده است و تا پایان روز بیستم فروردین ماه در شهرستان بهارستان ادامه خواهد داشت، که در این طرح مأموران شبکه بهداشت و درمان با حضور در مقابل منازل اتباع خارجی ساکن بهارستان، به کودکان آن‌ها واکسن می زنند.

درپایان لازم به ذکر است که طرح مذکور توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان و با همکاری مراقبین سلامت شاغل در مراکز جامع سلامت و رابطین بهداشتی در سطح شهرستان بهارستان درحال اجرا است.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.