طرح محسنین فرصت طلایی برای حضور در جمع خیرین/ بهارستان پیشتاز استان تهران در طرح محسنین

شرکت در طرح محسنین امکان زندگی بهتر را برای کودکان بسیاری فراهم می کند و این زندگی بهتر تنها نیازمند حمایت شهروندان می باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، در طول سال‌های بعد از انقلاب فعالیت افرادی که بدون هیچگونه پست و مقام دولتی به ساخت مدارس، مساجد یا بیمارستان‌ها کمک می کردند و دست افراد نیازمند را می گرفتند، روز به روز افزایش یافته است و به نوعی امروز خیرین نقشی ماندگار در جمهوری اسلامی ایران ایفا می کنند.

با راه اندازی کمیته امداد امام خمینی (ره) و گسترش فعالیت این نهاد در شهرها و روستاهای سراسر کشور، مسیر برای فعالیت خیرین در زمینه بیشتر و گسترده‌تر باز شد و امروز شاهد ساخت هزاران مدرسه، مسجد و بیمارستان توسط خیرین در سرار کشور می باشیم، که شهرستان پرجمعیت بهارستان نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد.

گفتنی است که فعالیت خیرین در شهرستان بهارستان همیشه سبب کمک به مسئولان شهرستانی و شهروندان در جهت پیشرفت بهارستان و رفع برخی از نیازهای شهروندان شده است که شهروندان و مسئولان بهارستان نیز بارها در مراسم‌های مختلف از خیرین این شهرستان قدردانی کرده‌اند.

در تازه‌ترین طرح کمیته امداد امام خمینی (ره) تحت عنوان طرح اکرام ایتام و محسنین برای فعالیت خیرین، ۱۲۶۹ خیر در سطح استان تهران ثبت نام کرده‌اند که در این بین سهم شهرستان بهارستان ۵۸ نفر بوده است، که این عددگرچه نسبت به تعداد کل کوچک به نظر می رسد اما سبب شگفتی مسئولان کمیته امداد استان تهران شده است، چراکه بهارستان در نیمه نخست ماه مبارک رمضان بیشترین جذب را در سطح استان داشته است.

درپایان لازم به ذکر است که گرچه تعداد خیرین در جمهوری اسلامی ایران کم نمی باشند اما باید توجه داشته باشیم که گرچه بنابر اعلام کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران، امروز ۲۰ هزار یتیم و فرزند محسنین تحت مایت کمیته امداد استان تهران می باشند، اما کودکان زیادی نیز وجود دارند که تحت حمایت این کمیته یا اداره بهزیستی نمی باشند و حتی مجبور به کار کردن در سنین پایین می باشند و وظیفه حمایت و کمک به آن‌ها بر عهده تمام مردم و مسئولان می باشد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.