رئیس اداره بهزیستی شهرستان بهارستان:

طرح فرزند پروری در بهارستان اجرا می شود/ خشونت در کودکان باید کنترل شود

رئیس اداره بهزیستی شهرستان بهارستان گفت: طرح فرزند پروری به منظور کنترل خشونت در بین کودکان در سطح شهرستان بهارستان برگزار می گردد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، روح‌الله لطیفیان رئیس اداره بهزیستی شهرستان بهارستان در رابطه با برگزاری کلاس‌های فرزند پروری در شهرستان، اظهار داشت: این طرح با هدف شناسایی عوامل خشونت در خانواده و جامعه، در سطح بهارستان برگزار خواهد شد.

وی در ادامه باتاکید بر نقش اساسی و مهم آموزش در جوامع امروز، گفت: خشونت رفتاری از جمله عوامل مهمی می باشد که ریشه آن را می بایست ابتدا در خانواده‌ها جستجو کنیم که به هنین منظور بنا داریم با آموزش به‌سمت آگاه‌سازی و فرهنگ‌سازی در این زمینه گام بر داریم.

لطیفیان با بیان این امر که کودکان باید از همین سنین برای ورود به اجتماع آموزش داده شوند، تبیین کرد: این دوره از کلاس‌های فرزند پروری با محوریت کنترل خشم کودکان با آموزش والدین و تقویت مهارت‌های آن‌ها در شناخت عوامل خشونت در فرزندانشان برگزار می گردد.

وی همچنین در خصوص تاثیر والدین در کنترل خشم کودکانشان، بیان داشت: والدین بهارستانی با آموزش‌های درست و دقیق می توانند رفتارهای فرزندشان و دلایل این رفتارها را شناسایی و تشخیص دهند، و بفهمند که آیا این رفتار به‌صورت یادگیری مشاهده‌ای شکل گرفته یا ناشی از تغییرات رشد فرزندانشان است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان بهارستان با اشاره به نقش اساسی کانون خانواده در تربیت فرزندان، تصریح کرد: والدین نحوه صحیح مقابله با این رفتارها را نیز می توانند به‌صورت ماهرانه در طول این کلاس‌ها آموزش ببینند.

وی درپایان باتوجه به اینکه این دوره از کلاس‌ها در ۷ جلسه برگزار می شود، افزود: از مهم‌ترین سیاست‌های اداره بهزیستی شهرستان بهارستان آموزش والدین به فنون فرزند پروری برای داشتن جامعه‌ای سالم از لحاظ روانی می باشد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.