مدیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان:

طرح غربالگری سرطان پستان برای زنان مناطق محروم بهارستان اجرا شد

مدیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان گفت: طرح غربالگری سرطان پستان برای زنان مناطق محروم بهارستان اجرا شد و بالغ بر 4 هزار نفر در این طرح معاینه شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، دانوش دمیریان مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان با اشاره به اجرای طرح غربالگری بیماری‌های غیرواگیر، عنوان داشت: این طرح به صورت رایگان و در مراکز و پایگاه‌های بهداشتی سطح نسیم شهر اجرا خواهد شد.

وی در ادامه به اجرای طرح غربالگری سینه در شهرستان بهارستان اشاره کرد و گفت: بالغ بر ۵۰ هزار نفر از بانوان بهارستانی در طرح غربالگری سرطان‌های پستان و دهانه رحم مشارکت کردند و در این طرح مسائلی نظیر خودآزمایی سینه، علائم و عوامل خطر و روش‌‌های تشخیص زودرس سرطان سینه نیز به مراجعه‌کنندگان آموزش داده شد.

دمیریان در رابطه با جزئیات دیگر طرح‌های غربالگری اجرا شده در سطح شهرستان بهارستان، تشریح کرد: در غربالگری بیماری‌های سرطان روده نیز بیش از ۱۲ هزار نفر از مردم شرکت کردند و همچنین برای همه اقشار غربالگری بیماری‌های دیابت و چربی خون، بیماری‌های قلبی و عروقی در مراکز و پایگاه‌های بهداشتی و درمانی شهرستان از دو سال گذشته درحال انجام می باشد که این روند بدون توقف برای تمامی افراد بالای ۳۰ سال درحال انجام و تا به امروز بیش از ۶۰ هزار نفر در این طرح غربالگری شده‌اند.

وی همچنین باتاکید بر اجرای طرح غربالگری سرطان پستان در مناطق حاشیه‌نشین و کم‌برخوردار و جامعه هدف بهزیستی و کمیته شهرستان بهارستان، اظهار داشت: در این طرح بالغ بر ۴ هزار نفر از زنان مناطق کم‌برخوردار و حاشیه‌نشین شهرستان تحت غربالگری سرطان پستان قرار گرفتند که برای ۲۵۰ نفر افراد مشکوک به جهت بررسی‌های تکمیلی سونوگرافی و ماموگرافی انجام شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان درپایان باتوجه به اینکه انجام معاینه توسط پزشک ماما یکی از روش‌های اصلی غربالگری سرطان پستان می باشد، افزود: در این طرح تعداد ۳ مورد سرطان پستان کشف شد که به منظور پیگیری درمان درحال پیگیری می باشند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.