طرح عقیم‌ سازی سگ‌‌های بدون‌ صاحب در نسیم شهر آغاز شد

طرح عقیم‌ سازی سگ‌‌های ولگرد به جهت رسیدگی به این معضل در نسیم شهر شهرستان بهارستان آغاز شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، معضل سگ‌های ولگرد برای سال‌ها یکی از مشکلات اساسی شهروندان بهارستانی بوده و می باشد که گویا به تازگی مسئولین شهرستانی به فکر رفع این معضل یا کاهش حداکثری آن در سطح شهرهای بهارستان افتاده‌اند.

گفتنی است که بالاخره طرح عقیم‌ سازی سگ‌‌های بدون‌ صاحب در نسیم شهر آغاز شده است تا از این طریق جلوی زاد و ولد آن‌ها گرفته شود و پس از مدتی دیگر شاهد حضور سگ‌های ولگرد در سطح این شهر نباشیم.

هرچند عقیم سازی سگ‌های ولگرد قدم خوبی در راه ساماندهی سگ‌های ولگرد در نسیم شهر می باشد اما این کار باید در وسعت بزرگ‌تری انجام شود چراکه این معضل در تمام شهرستان جریان دارد و به راحتی این سگ‌ها در بین شهرهای بهارستان جابه‌جا می شوند و به همین دلیل دیگر شهرداری‌ها و دهیاری‌های تابع بهارستان نیز می بایست به این طرح بپیوندند.

بنابر این گزارش، برخی از آمارها از وجود یک هزار و پانصد سگ ولگرد در نسیم شهر خبر می دهند اما برخی از مسئولان این شهر معتقد می باشند که جمعیت این سگ‌ها بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ قلاده است که اختلاف فاحشی بین آن‌ها وجود دارد اما در نهایت امیدواریم تا این اقدام همانند اقدامات قبلی سست و مقطعی نباشد و تا رسیدن به نتیجه قابل قبول ادامه پیدا کند.

درپایان لازم به ذکر است که اجرای طرح مذکور در سطح بزرگتر بدون شک می تواند سبب بهبود شرایط بهداشتی جامعه و همچنین افزایش رضایتمندی شهروندان بهارستان شود که مطمئناً در وهله اول همکاری و همراهی مسئولان شهرهای این شهرستان را طلب می کند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.