فرماندار شهرستان بهارستان:

طرح سبد تغذیه در ناحیه ۱ و ۲ بهارستان اجرا می شود/ ۹ مدرسه در بهارستان ساخته می شود

فرماندار شهرستان بهارستان‌گفت: به منظور جلوگیری از سوء تغذیه دانش آموزان بهارستانی، طرح سبد تغذیه در سطح سهرستان بهارستان اجرا می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، بیژن سلیمان‌پور فرماندار شهرستان بهارستان به برگزاری جلسه شورای آموزش و پرورش ناحیه ۲ بهارستان اشاره کرد و گفت: استفاده از مشارکت‌های مردمی و ظرفیت خیرین شهرستان جزو امور پراهمیت به‌منظور ارتقای سرانه‌های آموزشی به شمار می رود.

وی با بیان اینکه می بایست از ظرفیت‌های شهرستان به خوبی بهره برد، تاکید داشت: خیرین بهارستانی جزو پراهمیت‌ترین رکن‌های توسعه و بهبود وضعیت سرانه‌های آموزشی به حساب می آیند چراکه همیشه نقش بازوان توانمند آموزش و پرورش را داشته‌اند.

سلیمان‌پور در ادامه باتاکید بر تعداد بالای دانش آموزان بهارستانی و پایین بودن سطح سرانه‌های آموزشی در شهرستان، تصریح کرد: در راستای مصوبات نهمین نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران مشترک با کمیته برنامه‌ریزی شهرستان بهارستان، مقرر شد تعداد ۹ باب مدرسه بیست کلاسه در بهارستان احداث شود.

وی در تشریح جزئیات اجرای این طرح، بیان داشت: این ۹ مدرسه در طول سال‌های برنامه ششم توسعه در سطح بهارستان احداث و در راستای افزایش سرانه‌های آموزشی شهرستان و تامین نیازهای دانش آموزان به بهره‌برداری می رسد.

فرماندار شهرستان بهارستان همچنین در خصوص اجرای طرح سبد تغذیه برای دانش آموزان مستعد فقر غذایی، تشریح کرد: این طرح برای نخستین بار در شهرستان بهارستان انجام می شود و دانش آموزان ناحیه ۱ و ۲ بهارستان را شامل می شود، تا با مشکل سو تغذیه در بین دانش آموزان مقابله شود.

وی درپایان باتوجه به شرایط و نحوه برگزاری طرح سبد تغذیه در بهارستان، خاطرنشان کرد: در این طرح آن دسته از دانش آموزانی دارای فقر پروتینی هستند توسط مسئولان برگزاری طرح شناسایی می شوند و با رعایت عزت و حرمت این افراد، سبد کالا به آنان تعلق می گیرد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.