رئیس شبکه بهداشت و درمان بهارستان:

طرح بسیج سلامت در بهارستان درحال اجرا می باشد

رئیس شبکه بهداشت و درمان بهارستان گفت: طرح بسیج سلامت در راستای جلوگیری از تخلفات بهداشتی واحدهای صنفی در ایام تعطیلات در شهرستان بهارستان اجرا می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، دانوش دمیریان رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان با اشاره به آغاز طرح بسیج سلامت نوروزی در شهرستان بهارستان، اظهار داشت: طرح بسیج سلامت نوروزی از اول اسفندماه ۹۶ تا پانزدهم فروردین ماه سال جدید در شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان همزمان با سراسر کشور درحال اجرا می باشد.

وی در ادامه باتاکید بر اهمیت اجرای این طرح، تصریح کرد: این طرح در راستای تأمین سلامت مواد غذایی و آب آشامیدنی شهروندان شهرستان بهارستان توسط  ۱۴ نفر از کارشناسان بهداشت محیط این شهرستان در قالب ۱۱ اکیپ بازرسی در شیفت اداری و ۲ اکیپ در ساعات غیر اداری از ساعت ۸:۰۰ لغایت ۲۰:۰۰، از ۷۴۱۶ واحد اعم از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی، بین راهی و ۲۶ سامانه آبرسانی بازدید خواهند کرد.

دمیریان همچنین در رابطه با اهداف برگزاری طرح بسیج سلامت، عنوان داشت: نظارت کامل بر مسائل بهداشتی و مراکز حساسی چون رستوران‌ها، هتل‌ها، لبنیات فروشی‌ها ،کبابی‌ها، اغذیه فروشی و واحدهای عمومی و اسکان میهمانان نوروزی از جمله اهداف اصلی اجرای این طرح می باشد.

وی با بیان اینکه همه مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی حساس در طول این مدت ۳۰ روز حداقل یکبار مورد بازدید قرار خواهد گرفت، تبیین کرد: مراکز حساسی مانند قنادی‌ها، هتل‌ها، رستوران‌ها، آرایشگاه‌ها و مراکز گردشگری در این مدت مورد توجه بیشتری جهت بازرسی قرار دارند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان درپایان باتوجه به دیگر جزئیات این طرح، افزود: در جهت اطمینان از سلامت مواد غذایی و سلامت کیفی آب آشامیدنی، از آب آشامیدنی و مواد غذایی سنتی و صنعتی در سطح عرضه نمونه تهیه و جهت بررسی به آزمایشگاه ارسال خواهد شد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.