رئیس شبکه بهداشت و درمان بهارستان:

طرح بازرسی از نانوایی‌های بهارستان ادامه‌دار خواهد بود/ ۸۰% درصد از نان‌های صالحیه دارای مشکل هستند

رئیس شبکه بهداشت و درمان بهارستان گفت: طرح بازرسی از نانوایی‌های شهرستان بهارستان به دلیل اهمیت بالایخت سالم این ماده غذایی ادامه‌دار خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، دانوش دمیریان رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان در خصوص تشدید بازرسی و توجه به نانوایی‌های سطح بهارستان، بیان داشت: ۶۳۳ کیلوگرم جوش شیرین و افزودنی‌های غیرمجاز و نمک صنعتی از نانوایی‌های صالحیه و حصارچوپان بهارستان جمع آوری شده است.

وی در ادامه با اشاره به اهداف شبکه بهداشت و درمان بهارستان از تشدید این بازرسی‌ها، تصریح کرد: هدف اصلی این امر حفظ و ارتقاء سلامت آحاد جامعه و بهبود و ارتقای کیفیت پخت نان می باشد، چراکه کوچک‌ترین تخلفی در پخت نان می تواند سلامت شهروندان بهارستان را به خطر بیاندازد و سبب نارضایتی شهروندان شود.

دمیریان با بیان اینکه طرح بازرسی‌ و بررسی از نانوایی‌های شهرستان بهارستان ادامه‌دار خواهد بود، اظهار داشت: واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان بهارستان دومین مرحله طرح بازرسی از نانوایی‌های شهرصالحیه و حصارچوپان توسط کارشناسان واحد بهداشت محیط اجرا کرده است.

وی باتاکید بر جزئیات انجام این طرح، تشریح کرد: در این طرح که توسط ۶ تیم ۲ نفره از کارشناسان بهداشت محیط انجام گرفت، نانوایی‌های شهرصالحیه و حصارچوپان مورد پایش قرار گرفت و مقدار ۱۵۵ کیلوگرم جوش شیرین و افزودنی‌های غیر مجاز و ۴۷۸ کیلوگرم نمک صنعتی جمع آوری شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان درپایان باتوجه به وجود مشکل در ۸۰% از نان‌های شهرصالحیه، افزود: در طول مرحله دوم این طرح، در مجموع ۵۰ نان با تجهیزات پرتابل از لحاظ جوش شیرین و نمک مورد آزمایش قرار گرفت، که از این تعداد ۴۰ مورد نان که جوش شیرین بالاتر از استاندارد داشتند نمونه برداری و به آزمایشگاه مواد غذایی جهت بررسی بیشتر ارسال شد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.