شهردار شهرصالحیه:

طرح بازآفرینی شهری در محله قلعه اجرا خواهد شد

شهردار شهرصالحیه گقت: اجرای طرح بازآفرینی شهری در حوزه بافت‌های فرسوده در محله قلعه شهرستان بهارستان در آینده نزدیک اجرا خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، علیرضا قربانی شهردار شهرصالحیه باتاکید بر اهمیت رویکرد بازآفرینی شهری، اذعان داشت: بدون تردید این موضوع از جمله برنامه‌های مهم شهرداری و شورای اسلامی شهرصالحیه به شمار می رود که در دستور کار قرار دارد.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در رابطه با موضوع مذکور، تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین ایده‌های مطرح شده از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهرصالحیه در این حوزه که هم اکنون نیز درحال پیگیری می باشد، طرح بازآفرینی شهری در حوزه بافت‌های فرسوده است.

قربانی در رابطه با جزئیات اجرای طرح بازآفرینی شهری در حوزه بافت‌های فرسوده، اظهار داشت: در همین راستا به جهت انتقال ساکنان محله قلعه که حدود یکصد خانوار می باشند، درحال برنامه ریزی برای ساخت یکصد واحد مسکونی می باشیم.

وی همچنین به برنامه‌های مجموعه مدیریت شهری صالحیه در خصوص محله قلعه در شهرستان بهارستان اشاره کرد و گفت: در صورت انجام این طرح، اراضی تخلیه شده در محدوده معروف به قلعه نیز به فضای سبز تبدیل خواهد شد.

شهردار شهرصالحیه در خصوص وضعیت مسیر کمربندی هاشمی رفسنجانی، تبیین کرد: درحال حاضر عملیات درختکاری و غرس نهال در حاشیه مسیر این کمربندی به جهت توسعه فضای سبز و آماده سازی بصری کمربندی آیت‌اله رفسنجانی و همچنین با هدف بهره‌برداری آتی از آن در حال اجرا می باشد.

وی درپایان باتوجه به اینکه این اقدام در مرحله اول با غرس بیش از ۱۰۰ نهال انجام می شود، خاطرنشان کرد: این کمربندی که از آن با عنوان رینگ پیرامونی شهر نیز یاد می شود در دو فاز ۹۰۰ و ۱۵۰۰ متری اجرا شده که فاز اول آن در هفته دولت سال جاری با حضور استاندار تهران بازگشایی شد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.