طرح ارائه خدمات چکاپ رایگان در بهارستان اجرا شد

طرح ارائه خدمات چکاپ رایگان به مناسبت حضور در ایام الله دهه فجر در شهرستان بهارستان اجرا گردید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، طرح ارائه خدمات چکاپ رایگان به مناسبت دهه مبارک فجر و جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی و همچنین تقویت سلامت عمومی توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان در شهرصالحیه اجرا گردید.

بنابر این گزارش خدمات چکاپ رایگان به پرسنل شهرداری شهرصالحیه ارائه گردید که این خدمات شامل آزمایش خون، قد و وزن و فشار خون بود که به صورت کامل توسط مراقبین سلامت شهرستان صورت گرفت.

دانوش دمیریان مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان در رابطه اجرای طرح مذکور، عنوان داشت: بسیاری از افرادی که در تست‌های انجام شده مبتلا به فشار خون و چاقی می باشند از این مشکلات خود اطلاعی ندارند و این موضوع می تواند به عنوان هشداری باشد که به صورت منظم وضعیت سلامت خود را بررسی کنند.

وی در ادامه باتاکید بر اهداف اجرای طرح خدمات چکاب رایگان در بهارستان، گفت: با اجرای این طرح افراد در صورت ابتلا به هر کدام از بیماری‌های مزمن نظیر دیابت، فشار خون، چربی خون یا اضافه وزن می توانند در کم‌ترین زمان ممکن آن را کنترل کنند و از وخیم‌تر شدن شرایط جلوگیری به عمل آورند.

دمیریان درپایان باتوجه به لزوم اجرای طرح‌های این چنینی در سطح شهرستان، خاطرنشان کرد: عدم اطلاع از این بیماری‌ها و همچنین دیر مراجعه کردن به پزشک، گاهی اوقات منجر به ایجاد ضایعاتی مانند از کار افتادن کلیه‌ها، از بین رفتن توان بینایی و بیماری‌های قلبی و عروقی می شوند که صدمات وارد شده مطمئناً قابل درمان نمی باشد.

درپایان لازم به ذکر است که بدون شک اجرای چنین طرح‌هایی در شهرستان بهارستان می تواند تاثیر به سزایی در افزایش سطح سلامت شهروندان و جامعه داشته باشد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.