رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرگلستان:

طرح آموزشی نکات ایمنی به دانش آموزان گلستانی درحال اجرا می باشد

رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرگلستان گفت: در راستای پیشگیری از حریق و حوادث و نحوه استفاده استاندارد از تجهیزات گرماساز به دانش آموزان گلستانی آموزش داده می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، محمد سلگی رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرگلستان با اشاره به فرارسیدن فصل سرما، بیان داشت: آموزش جامع از نکات ایمنی و اصول پیشگیری از حریق در دستور کار سازمان آتش‌نشانی قرار دارد.

وی در ادامه باتاکید بر جزئیات اجرای طرح آموزشی مذکور در شهرگلستان، تبیین کرد: آموزش اصول پیشگیری از حریق و حوادث و نحوه استفاده ایمن و استاندارد از تجهیزات گرماساز در مقاطع مختلف تحصیلی مدارس سطح شهر درحال اجرا می باشد.

سلگی با بیان اهمیت اجرای این طرح آموزشی در بین دانش آموزان، اظهار داشت: آشنایی آنان با ادوات آتش‌نشانی و آگاهی از نحوه مقابله با حریق از جمله برنامه‌های مهم و اصلی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گلستان می باشد تا زمینه‌های رشد و آگاهی بین شهروندان و دانش آموزان گسترش یافته و از وقوع حوادث و گسترش خسارات ناشی از حریق جلوگیری شود.

وی درپایان باتوجه به اینکه دانش آموزان بهترین قشر برای انتقال آموزش‌های ایمنی و فرهنگی به سایر اعضای خانواده و دوستان خود می باشند، افزود: در مدارسی که این آموزش‌ها برای دانش آموزان ارائه نشده است، مدیران این مدارس می توانند با ارائه درخواست به سازمان، آموزش‌های تخصصی را بر حسب نیاز مطالبه کنند تا این دوره‌های آموزشی برای دانش آموزان مدارس برگزار شود.

درپایان لازم به ذکرد است در جهت افزایش سطح ایمنی شهروندان و پیشگیری از حوادث، کارشناسان واحد آموزش و پیشگیری آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، به آموزش دانش آموزان در مقاطع ابتدایی و متوسطه در محل مدارس اقدام می کنند که به اذعان سلگی فراگیری آموزش‌ها و مباحث ایمنی از ابتدای کودکی موجب می شود که فرزندان از بروز خطرات جلوگیری کنند یا در موقع بروز خطرات احتمالی استفاده بسیار مفیدی از این آموزش‌ها داشته باشند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.