ضرورت گفتمان‌سازی انقلابی در جامعه/آدرس غلط دشمن برای کارگزاران نظام

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی تاکید کرد: تلاش هفته‌های اخیر برای تحمیل مذاکره زیر فشار باهدف به یغما بردن همه مولفه‌های قدرت نظام برآمده از تئوری‌های گفتمانی است که ابتدا فضای ذهنی کارگزاران را به خود مشغول می‌کند و در مرحله عمل آنها را به سوی فهم غلط و نشانی اشتباه نسبت به دشمن به پیش می‌برد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در تازه ترین نشست هفتگی شورای هماهنگی و برنامه‌ریزی پراکنده شدن عطر تشییع پیکر ۱۵۰ شهید را در فضای کشور نعمتی بزرگ در ایام سالروز شهادت شهدای هفتم تیر و نیزشهادت رئیس مذهب شیعه، امام جعفر صادق (ع) برشمرد و فضای این‌چنین را برای بازگشت به ارزش‌های اسلام ناب، تزکیه درون، توجه به سرمایه بزرگ روحیه و عمل انقلابی در استقرار و پایداری انقلاب اسلامی موثر دانست.

 این جمعیت ضمن ابراز شرمندگی از اینکه جانبازان از قافله شهیدان بازمانده‌اند، اما آنان «عند ربهم یرزقون» هستند، با تکرار عهد خود به آن مردان مرد و بهشتیان صادق در تکلیف‌مداری، تاکید کردند: پرچم ایثار و جانبازی را پابه‌پای امام و مقتدایمان امام خامنه‌ای (دامت برکاته) را تا رسیدن به فیض شهادت بر دوش می‌کشیم.

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در ادامه و در جریان بررسی مسائل داخلی، ضمن تجلیل از طرح تحول قوهقضاییه مطابق انتظار و هدایتهای مقام معظم رهبری، انرژی و توان ریاست قوه و همکارانش را برای پیشبرد منطقی و زمان بندی شده این اهداف نقطه امید و آرزوی مردم برشمرد.

این جمعیت با توجه به نزدیک شدن انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی و نقش گفتمان‌سازی در این امر اجتماعی، خاطرنشان کرد: هرگونه تحول در امور اجتماعی منوط به شناخت صحیح گفتمان جامعه بوده و مهندسی کینه‌ورزانه نظام سلطه با هدف به انحراف بردن گفتمان اصلی جامعه صورت می‌گیرد؛ شیوه‌ای که نظام سلطه برای نفوذ، استحاله و براندازی نظام‌ها از آن بهره برده و می‌برد.

این جمعیت با یادآوری اینکه بحث تاثیرگذاری درک صحیح از گفتمان و نقش آن در باور، انگیزه، رفتار و حرکت اجتماعی و نیز پایداری در تهدیدها و تحریم‌ها آن چنان حائز اهمیت است که مقام معظم رهبری طی ۲۰ سال گذشته ۶۵ نوبت بحث گفتمان را در دیدارهای مختلف لایه‌برداری کرده‌اند، یادآور شد: فهرست منفعل شدن برخی کارگزاران در مسئولیت‌های نظام در فهم غلط از ترفندهای شیطان بزرگ در القای گفتمان‌های دروغین خسارات غیر قابل جبران را برای جامعه پیش آورد. جام زهر قطعنامه، برداشتن دیوار بی‌اعتمادی و بالاخره تلخی وعده‌های پوچ در تحمیل برجام و تلاش‌های هفته‌های اخیر برای تحمیل مذاکره زیر فشار برای به یغما بردن همه مولفه های قدرت نظام برآمده‌ از تئوری‌های گفتمانی است که ابتدا فضای ذهنی کارگزاران و تصمیم‌سازان را به خود مشغول می‌کند و در مرحله عمل آنها را به سوی فهم غلط و نشانی اشتباه نسبت به دشمن به پیش می‌برد.

 جمعیت جانبازان با یادآوری جمله طلایی و همیشه ماندگار مقام معظم رهبری که فرمودند «هیچ ایرانی غیرتمند و باشعوری درباره‌ی نقاط قوت خود معامله نمی‌کند» را نشان از هشدار رهبری فرزانه دانست که در گام دوم انقلاب دست دشمن را برای تغییر مسیر انقلاب و تحلیل گفتمان ذلت رو می‌کند و افزود: رهبری در این رابطه تاکید کرده‌اند «ما باید گفتمان واقعی انقلاب را بر سر دست بگیریم؛ گفتمان یعنی آن فکر رایج بین مردم، مطالبه عمومی مردم. وقتی یک چیزی مطالبه عمومی شد و گفتمان شد به طور طبیعی به عمل نزدیک خواهد شد».

 جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی فعالیت جدی رسانه ملی و دستگاه‌های ترویج فرهنگی به ویژه شورای عالی فضای مجازی در عرصه گفتمان‌سازی و برداشتن نقاب از چهره ضد گفتمان را ضروری خواند و اعلام کرد: اگر هدف قرار گرفتن پهپاد متجاوز آمریکایی همه زخم خوردگان از آمریکا را به تحسین واداشت، هدف قرار گرفتن پهپادهای ترویج گفتمان ولنگاری و بی‌هویتی در فضای مجازی هم انتظاری است که مردم از شورای عالی فضای مجازی دارند و همواره برای وقوع آن لحظه شماری میکنند.

 جمعیت جانبازان در ادامه، بصیرت و هوشیاری امت اسلام در واکنش به پیشنهاد به اصطلاح معامله بزرگ قرن فلسطینیان و موجه نشان دادن وطن فروشی بعد از اشغال ۷۰ ساله این سرزمین را قابل تقدیر دانست و تصریح کرد: نقش سرمایه جبهه بزرگ مقاومت اسلامی در به صحنه کشیدن انقلابی فلسطینیان و بصیرتی این‌چنین برای گفتن « نه بزرگ » به پیشنهاد شیطان بزرگ از اعجازهای انقلاب اسلامی ایران است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.