صهیونیست‌ها نفوذ پهپاد حزب‌الله به فلسطین اشغالی را چگونه بازخوانی کردند؟

صهیونیست‌ها در بازخوانی عملیات موفق پهپاد «حسان» در آسمان فلسطینی اشغالی معتقدند که حزب‌الله از این اقدام چند هدف را دنبال می‌کند.

به گزارش بهارستانه،  بازتاب نفوذ پهپاد «حسان» حزب الله به آسمان فلسطین اشغالی در میان رسانه‌های صهیونیستی و کارشناسان و تحلیلگران این رژیم همچنان ادامه دارد و آنها از ابعاد مختلف به بررسی این اتفاق و پیامدهایی که برای اسرائیل دارد می‌پردازند.

در همین زمینه «روعی کایس» روزنامه نگار شبکه عبری زبان «کان» اظهار داشت که این پهپاد حزب الله به نام «حسان اللقیس» نام‌گذاری شده که در سال ۲۰۱۳ توسط اسرائیل ترور شد و او مغز متفکر و مسئول پروژه‌های پهپادی حزب الله بود.

«هیلل پیتون» کارشناس شبکه ۱۴ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ناچاریم حقیقت را بگوییم، دو ساعت بعد از فعال شدن آژیرهای هشدار هنوز ارتش اسرائیل نمی‌دانست که آیا توانسته این پهپاد را سرنگون کند یا نه؟ آن هم در حالی که هواپیماهای زیادی برای سرنگونی آن فرستاده بود و حتی از بالگردها و سامانه گنبد آهنین نیز استفاده کرد. سوال ما این است که اگر به جای یک پهپاد ده‌ها فروند از این پهپادها به سمت ما شلیک می‌شد چه اتفاقی می‌افتاد؟ قطعا آن زمان با یک سناریوی دردناک روبرو بودیم.

«ایور لیوی» تحلیلگر صهیونیست در روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحارانوت با انتشار مقاله‌ای نوشت، آنچه که مسئله نفوذ این پهپاد را پیچیده تر می‌کند ورود آن به حریم هوایی اسرائیل (فلسطین اشغالی) از طریق لبنان است. بنابراین اگر اسرائیل بخواهد به آن پاسخ دهد باید عملیاتی در قلمرو حزب الله انجام دهد که ممکن نیست. در واقع اگر این پهپاد از سمت سوریه می‌آمد پاسخ‌های احتمالی به آن بسیار ساده تر بود.

«روعی شارون» روزنامه نگار اسرائیلی نیز در شبکه ۱۴ تلویزیون این رژیم به چند حادثه پهپادی که هفته گذشته بر فراز فلسطین اشغالی اتفاق افتاده ، از جمله شلیک یک پهپاد از نوار غزه به سمت اراضی اشغالی و همچنین پهپاد حزب الله که روز جمعه در آسمان فلسطین اشغالی به پرواز درآمد اشاره کرده و آن‌ها را حوادثی خطرناک دانست.

هیلل پیتون تحلیلگر شبکه ۱۴ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که مقامات سیاسی اسرائیل اکنون در مرحله آزمونی سخت برای پاسخ به نفوذ پهپاد حزب الله و یا مهار و جلوگیری از تکرار این حوادث و یا عدم دادن هیچ پاسخی به آن قرار گرفته‌اند. طی ۶ روز گذشته حداقل ۶ پهپاد از جبهه‌های مختلف به سمت اسرائیل (اراضی اشغالی) پرتاب شده و نهادهای امنیتی اسرائیل اکنون با این واقعیت مواجه هستند. این حادثه خطرناک باید مقامات اسرائیل را موظف کند که در تلاش برای یافتن راه حلی در این زمینه باشند.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.