رئیس اداره ثبت احوال شهرستان بهارستان:

صدور اسناد کاداستری در بهارستان افزایش یافته است

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان بهارستان گفت: در طول سال جاری صدور اسناد مالکیت کاداستری نسبت به گذشته افزایش قابل توجهی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، عابدین نوری‌شیرازی رئیس اداره ثبت احوال شهرستان بهارستان در جمع خبرنگاران باتاکید بر اهمیت صدور اسناد مالکیت در شهرستان‌هایی نظیر بهارستان، عنوان داشت: صدور اسناد مالکیت کاداستری یا تک برگی در بهارستان روند رو به رشدی داشته است.

وی در ادامه باتشریح شرایط فعلی تولید اینگونه اسناد در سطح شهرستان، تبیین کرد: در طول ۹ ماهه نخست سال جاری بالغ بز از ۷۲۰۰ سند مالکیت تک برگی در بهارستان توسط اداره ثبت احوال این شهرستان صادر گردیده است.

نوری‌شیرازی با اشاره به دلایل رشد صدور اسناد مالکیت تک برگی در شهرستان بهارستان، بیان داشت: از جمله دلایل رشد صدور اسناد مالکیت کاداستری در این منطقه می توان به افزایش میزان نقل و انتقالات به صورت رسمی در دفاتر اسناد رسمی اشاره نمود که این موضوع باعث ایجاد رونق اقتصادی نیز شده است.

وی همچنین به وجود دفترخانه‌های رسمی متعدد در سطح این شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: درحال حاضر بالغ بر ۲۳ دفترخانه رسمی ثبت اسناد و ۱۷ دفتر ازدواج و طلاق در شهرستان بهارستان درحال فعالیت می باشند که آمار قابل توجهی به شمار گی رود.

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان بهارستان درپایان باتوجه به استانداردهای تعریف شده برای تعداد دفاتر ثبت اسناد رسمی در هر منطقه، خاطرنشان کرد: با عنایت به این استاداردهای تعیین شده برای شهرستان بهارستان ۲۰ دفتر ثبت اسناد رسمی سهمیه در نظر گرفته شده است که مجوزهای مربوطه برای فعالیت این دفاتر در شهرهای بهارستان پس از انجام پروسه کاری و آزمون‌های موجود، توسط اداره ثبت احوال شهرستان صادر می گردد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.