آیت‌ الله شاهرودی:

صدها سایت و رسانه برای ضربه به وحدت مسلمانان ایجاد شده است

استاد حوزه علمیه مشهد گفت: دشمنان با ایجاد صدها سایت و رسانه فارسی‌زبان می‌خواهند مانع از اتحاد مسلمانان شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله مصطفی اشرفی‌شاهرودی شامگاه یکشنبه در نشست با علمای اهل تشیع و اهل سنت استان کردستان که در مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار شد، اظهار کرد: در طول ۱۴ قرن که از دین اسلام گذشته است بسیاری از کسانی که بر کشورهای جهان اسلام حکومت می‌کردند پایبند مسائل دینی نبوده‌اند.

وی با بیان اینکه ایجاد تفرقه و اختلاف مذهبی بین مردم ایران از مباحث مورد توجه دشمنان اسلام برای ضربه زدن به اسلام است، گفت: در طول قرون گذشته نوایی به نام مذهب و دین در دنیا مطرح نبود و حکومت دینی در هیچ کشوری از کشورهای مدعی اسلام حاکم نبوده است.

اشرفی‌شاهرودی خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی بود که امام راحل پایه حکومت اسلامی را در ایران بنا نهادند و فرمودند «دین اسلام دین جامع و کاملی است و باید حکومتی بر مبنای اسلام وجود داشته باشد تا احکام اسلام در جامعه اجرا شود».

وی دین اسلام را جامع و فراگیر خواند که در حوزه فردی، اجتماعی و روابط بین مسلمین و روابط مسلمین بین سایر فرق اسلامی برنامه و دستوراتی دارد.

استاد حوزه علمیه مشهد تصریح کرد: دین مقدس اسلام دینی جاودانه و همیشگی است و تنها دینی است که همیشه باقی می‌ماند و تمام جهات زندگی بشر را در بر می‌گیرد.

اشرفی‌شاهرودی عنوان کرد: دین اسلام با تغییر ملت‌ها و تغییر احوال مردم تغییر نمی‌کند لذا اگر واقعا اعتقاد داریم بهترین راه برای حفظ دین و تقویت آن حفظ وحدت اسلامی است پس باید به این مهم توجه داشته باشیم.

برخی سردمداران حکومت‌های اسلامی جیره‌خوار دشمن هستند

وی اضافه کرد: در رأس حکومت‌ تمام بلاد اسلامی به جز ایران، افرادی جیره‌خوار وجود دارد و این سیاست سردمداران کفر برای رسیدن به خواسته‌ها و زیاده‌خواهی‌هایشان است.

این استاد حوزه علمیه مشهد قرارگیری این افراد جیره‌خوار در صدر حکومت‌های اسلامی را ناشی از عدم وحدت در جهان اسلام دانست و گفت: اگر وحدت در جامعه و جهان اسلام وجود داشته باشد وجود این افراد در رأس حکومت برای دشمنان اسلام امکان‌پذیر نخواهد بود.

اشرفی‌شاهرودی در بخش دیگری از سخنان خود امنیت در کردستان را مثال‌زدنی نام برد و گفت: در کردستان ۲۳ هزار شهید شیعه و سنی اعم از انصار و مهاجر برای رسیدن به امنیت پایدار تقدیم انقلاب شده است که همه ما باید در راستای حراست از این خون‌ها تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه سفر به کردستان چهره زیبا و واقعی از این استان را به ما نشان داد، گفت: کردستانی که دشمنان سعی در ناامن جلوه‌دادن آن دارند به برکت خون شهدا و مردم فرهنگی و انقلابی آن، دارای امنیتی کاملا پایدار است.

صدها سایت و رسانه برای ضربه به وحدت مسلمانان ایجاد شده است

استاد حوزه علمیه مشهد اضافه کرد: امروز دشمنان با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها دنبال ایجاد شکاف در بین مسلمانان هستند و در این راستا صدها سایت و رسانه را با زبان فارسی راه‌اندازی کرده و به صورت گسترده و شبانه‌روزی پایه‌های وحدت اسلامی را هدف قرار داده‌اند تا اینکه از وحدت بین مسلمین در جهان جلوگیری نمایند.

اشرفی‌شاهرودی در ادامه با اشاره به اینکه دشمنان سعی دارند با ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی به اسلام ضربه بزنند، اظهار کرد: هدف دشمنان این است که حکومت دینی وجود نداشته باشد و تنها راه دستیابی به این هدف را ایجاد شکاف و تفرقه در بین مسلمانان می‌دانند.

وی با تأکید بر حفظ وحدت بین مسلمان شیعه و سنی، تصریح کرد: هیچ عاملی برای این همه دشمنی نیست الا اینکه نمی‌خواهند دین اسلام در جهان حاکم شود از این رو دشمنان سعی دارند با ایجاد تفرقه و حذف انسجام ملی به اصل اسلام ضربه بزنند.

استاد حوزه علمیه مشهد با بیان اینکه مشکلات اقتصادی زیاد است ولی ملت ایران نشان داده‌اند از این مشکلات عبور خواهند کرد، اظهار کرد: مسؤولان وعده‌های جدی برای رفع مشکلات داده‌اند، ولی با توجه به اینکه مشکلات در کل کشور وجود دارد همه باید دست به دست هم دهیم تا از این پیچ عبور کنیم.

اشرفی‌شاهرودی اضافه کرد: مسؤولان باید با تلاش وعده‌هایی که به مردم می‌دهند را در کوتاه‌ترین زمان جامه عمل بپوشاند و با این کار ضمن حذف دغدغه و مشکلات مردم مانع از شیطنت‌های دشمنان شوند.

وی در پایان وحدت را تنها راهکار عبور از مشکلات کشور است، گفت: ‌همه مسلمانان از شیعه و سنی یک قبله، یک قرآن و یک خدا و یک پیامبر واحد دارند و با این همه مشترکات وجود این تفرقه‌ها جایی ندارد.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.