صادرات ۹۵ درصدی فرش دستباف خراسان‌جنوبی به خارج از کشور

مدیر کل کمیته امداد خراسان‌جنوبی گفت: نزدیک به ۹۵ درصد فرش دستباف تولید شده در خراسان‌جنوبی بعد از ورود به بازار به خارج از کشور صادر می‌شود.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، رضا سلم‌آبادی امروز، از فعالیت سه هزار و ۱۰۰ بافنده فرش تحت پوشش کمیته امداد استان خراسان‌جنوبی خبر داد و اظهار داشت: این بافندگان در دو هزار و ۵۲ کارگاه خانگی و ۱۴ کارگاه تجمیعی مشغول به فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه بیشتر بافندگان فرش دستباف کمیته امداد را زنان مددجو و سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند، بیان داشت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۴۳ تخته فرش به متراژ ۶۳۰ متر مربع و ارزش چهار میلیارد و ۵۳۰ میلیون ریال تولید شده است.

مدیر کل کمیته امداد خراسان‌جنوبی با اشاره به تولیدات فرش سال گذشته مددجویان کمیته امداد استان، مطرح کرد: سال گذشته ۹۰۰ تخته فرش به متراژ چهار هزار و ۸۷۱ متر مربع به ارزش ۳۰ میلیارد ریال توسط مددجویان کمیته امداد استان تولید شده است.

سلم‌آبادی با بیان اینکه برای شرکت در نمایشگاه فرش تهران تاکنون ۴۱ تخته فرش با ارزش ۵۲۰ میلیون تومان از افراد غیر مددجو و ۵۱ تخته فرش با ارزش ۲۱۸ میلیون تومان از مددجویان این نهاد جمع‌آوری شده، اعلام کرد: با حضور تجار استان‌های دیگر ۹۶ تخته فرش بافته شده توسط مددجویان و غیرمددجویان قیمت‌گذاری شده است.

وی با اعلام اینکه در قسمت بازاریابی فرش‌ها، مشکلاتی است و واسطه‌گران در این بین سود کلانی می‌برند، افزود: نزدیک به ۹۵ درصد فرش‌های استان خراسان‌جنوبی بعد از ورود به بازار به خارج از کشور صادر می‌شوند.

مدیر کل کمیته امداد خراسان‌جنوبی اعلام کرد: خراسان‌جنوبی یکی از مراکز مهم کشور در حوزه فرش دستباف است که مقرر شده تفاهم‌نامه همکاری بین کمیته امداد، شرکت صنعت آفرینان امداد و استانداری مبنی بر خرید محصولات غیرمددجویان نیز منعقد شود.

سلم‌آبادی با بیان اینکه در این خصوص کمیته امداد مکلف می‌شود در کنار دست بافت‌های مددجویان، تولیدات غیرمددجویان را نیز خریداری کند، عنوان کرد: در مرحله اول یک میلیارد تومان برای ۹۶ تخته فرش‌ دستباف مددجویی و غیرمددجویان قیمت‌گذاری شده که خریداری می‌شود.

وی توانمندسازی خانواده‌ها را از اولویت‌ها و رسالت‌های کمیته امداد ذکر و خاطرنشان کرد: به دنبال راهبر شغلی هستیم تا ابزاریابی، بازارشناسی و ایجاد بازار را انجام دهیم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.