صادرات ۱۸۷ میلیون دلاری استان قم در سال ۱۳۹۷

دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان قم گفت: باید صادرات استان در سال جاری به 252 میلیون دلار برسد، رقم صادرات استان قم در سال گذشته 187 میلیون دلار بود.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، محمد حاجی زمانی با اشاره به راهبردهای تحقق رونق تولید در استان قم اظهار کرد: از جمله این راهبردها تقویت شرکت‌های مدیریت صادرات و تمرکز بر کشورهای همسایه است، باید صادرات استان قم در سال جاری به ۲۵۲ میلیون دلار برسد.

وی ادامه داد: رقم صادرات استان قم در سال گذشته ۱۸۷ میلیون دلار بود که ۴۷ درصد از این صادرات به کشور عراق، ۱۷ درصد به کشور افغانستان و ۱۰ درصد به کشور امارات صورت گرفت، مهم ترین بازار صادراتی استان قم در سال ۱۳۹۷ کشور عراق بود.

دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان قم افزود: آذربایجان، پاکستان، ترکیه، عمان، قطر، قزاقستان، گرجستان و عراق کشورهای هدف صادراتی استان در سال جاری هستند.

حاجی زمانی تعداد شرکت‌های مدیریت صادرات استان قم را چهار شرکت دانست و تصریح کرد: برخی از این شرکت‌ها کشور محور و برخی دیگر کالا محور هستند و به دنبال تاسیس پنجمین شرکت صادراتی استان قم نیز هستیم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.