شور عاشورایی در بهارستان طنین انداز شد/ فضای معنوی شهرهای بهارستان در لیالی قدر

مصادف شدن لیالی قدر با ایام ارتحال امام خمینی (ره) و قیام خونین 15 خرداد، فضای شهرستان بهارستان را بیش از همیشه ولایی و عاشورایی کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، همزمان با فرا رسیدن لیالی قدر و مصادف شدن این ایام با سالگرد ارتحال رهبر کبیر انقلاب و همچنین قیام خونینی ۱۵ خرداد، شور و حال خاصی فضای شهرستان بهارستان را فراگرفته است و گویا بهارستان بعد از غروب آفتاب بیدار می شود.

شلوغی شهرستان بهارستان در این شب‌ها بیشتر از قبل شده است و نوای قرآن و مداحی تمامی کوچه‌ها و خیابان‌ها را پر کرده است، همچنین فعالیت ایستگاه‌های صلواتی نیز نسبت به سال‌های گذشته در این ایام افزایش چشم گیری داشته است.

جوانان بهارستانی در این ایام پای صحبت‌های ائمه جمعه بخش‌های بوستان و گلستان و روحانیون مطرحی همچون حجت الاسلام والمسلمین یونس ترابی در مساجد سطح شهرستان می نشینند که این امر نشان از وضعیت اعتقادات شهروندان به ویژه جوانان دارد.

گفتنی است که وجود بیشترین تعداد هیئات مذهبی استان تهران در شهرستان بهارستان نیز در ایجاد فضایی متفاوت در این شهرستان بی‌تاثیر نمی باشد و همین امر سبب شده است تا بهارستان به شهرستان عاشوراییان لقب بگیرد.

اما ناگفته نماند که برخی از دستگاه‌ها و نهادهای بهارستانی نظیر نیروی انتظامی و شهرداری در این ایام می بایست بیش از پیش به شرایط حاکم بر شهرستان توجه داشته باشند، چراکه روشنایی خیابان‌ها در زمان حضور شهروندان در مراسم‌های عزاداری و همچنین امنیت کوچه‌ها و خیابان‌های سطح شهرستان جزو نیازهای اساسی شهروندان در این روزها به شمار می رود که وظیفه این امور بر عهده شهرداری‌های سه شهرصالحیه، گلستان و نسیم شهر و نیروی انتظامی بهارستان می باشد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.