امام جمعه بخش گلستان:

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یک نهاد فراجناحی و در کنار مردم می باشد/ صبر مایه آرامش انسان به شمار می رود

امام جمعه بخش گلستان گفت: صبر مایه آرامش انسان و همچنین عامل مقاومت جوامع در برابر هرگونه تهدید و مشکل به حساب می آید و نیازمند توجه ویژه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، حجت الاسلام والمسلمین محمود نورپور امام جمعه بخش گلستان با بیان اینکه موعظه نیاز همه انسان‌ها حتی ائمه اطهار می باشد، گفت: امام جواد (ع) در این رابطه پنج نصیحت ارزنده را گوشزد کرده‌اند که از جمله آن‌ها صبر را تکیه گاه قرار دادن، با فقر سازگار بودن، کنترل شهوات، مخالفت با هوای نفس و در همه حال خود را در مقابل محضر خدا دانستن می باشد.

وی در ادامه باتاکید بر این موعظه خردمندانه، تصریح کرد: صبر بر سه قسم می باشد که این سه قسم شامل صبر در مقام اطاعت خداوند، صبر در برابر مشکلات و مصائب و صبر در برابر معصیت همانند داستان یوسف پیامبر است.

حجت الاسلام والمسلمین نورپور صبر را مایه آرامش انسان و عامل مقاومت جوامع در برابر هر گونه تهدید و مشکلات برشمرد و عنوان داشت: انسان می بایست همواره خود را فقیر با لذات و خداوند را غنی مطلق بداند.

وی همچنین به اهمیت مبارزه با نفس عماره اشاره کرد و اظهار داشت: انسان باید به خود تفهیم کند که همواره، در هر جایی و هر زمانی تمام کردار و حتی پندارش از پروردگار عالم پوشیده نمی باشد پس بنابراین باید با هواهای نفسانی مبارزه کرد و چنانچه هوای نفس انسان را احاطه کند زندگی او را نابود خواهد کرد.

امام جمعه بخش گلستان درپایان باتوجه به سالروز تشکیل نهاد انقلابی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، خاطرنشان کرد: این نهاد مقدس، نهادی فراجناحی و در کنار مردم می باشد و برگزاری مراسم‌های ملی همانند روز قدس و ۲۲ بهمن و فراهم کردن زمینه حضور مردم در مراسم‌های مختلف از جمله وظایف این سازمان به حساب می آید.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.