شهرک صنعتی قلعه‌میر از شهرگلستان جدا شد/ تلکیف شهرک‌های صنعتی بهارستان مشخص شد

محدوده شهرک‌های صنعتی بهاریه و قلعه‌میر سرانجام با تصمیم نهایی مسئولان مشخص گردید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، پس از مدت‌ها کش و قوص‌ها و پیگیری‌های فراوان سرانجام محدوده شهرک‌های صنعتی قلعه‌میر و بهاریه شهرستان بهارستان مشخص شد و به تمام فرضیات پیرامون این موضوع پایان داده شد.

گفتنی است که شهرداری و شورای اسلامی شهرگلستان به شدت مخالف استقلال شهرک صنعتی قبپلعه‌میر بودند و دلایل خود را برای مخالفت با استقلال این شهدک صنعتی داشتند که بارها این دلایل را به مسئولان مربوطه و رسانه‌ها اعلام کرده‌اند.

بنابر این گزارش، علیرضا عرب شهردار شهرگلستان در یکی از اظهار نظرهای خود در خصوص موضوع استقلال این شهرک صنعتی، گفته بود: نگران آینده شهرگلستان می باشم چراکه با جدا شدن شهرک صنعتی قلعه‌میر از گلستان بالغ بر ۶۰۰ هکتار از زمین‌های این شهر به شهرک صنعتی ملحق می شود و با این کار بخش زیادی از ذخائر شهرگلستان عملاً از دست می رود و می تواند در آینده برای شهر مشکل ساز شود.

با این وجود پس از انجام بررسی‌های لازم از سوی مسئولان بهارستانی و استانی و با تشخیص شرکت شهرک‌های صنعتی ایران، محدوده شهرک‌های صنعتی قلعه‌میر و بهاریه مشخص شد و این شهرک‌های صنعتی با حکم ابلاغ شده به بیژن سلیمان‌پور فرماندار شهرستان بهارستان از شهرگلستان جدا شدند.

حال باید دید بازدهی و نحوه فعالیت‌ شهرک‌های صنعتی مستقل شده طی ماه‌های آینده روند رو به بهبودی خواهد داشت یا این استقلال مشکلات موجود را بیش از پیش افزایش خواهد داد و چالش‌های جدید در بهارستان ایجاد خواهد کرد.

البته که پیشرفت این شهرک‌های صنعتی هر چند به صورت مستقل می تواند کمک زیادی به پیشبرد اهداف اقتصاد مهندسی در شهرستان بهارستان نماید و همچنین با اشتغالزایی بیشتر جوانان بهارستانی و گلستانی را مشغول به کار نماید که مطمئناً این موضوع به نفع هر دو طرف خواهد بود.

درپایان ناگفته نماند که نگرانی‌های مسئولین شهرگلستان نیز برای منافع شخصی نبوده و باتوجه به افزایش روز به روز جمعیت در این شهر و روند روبه رشدی که گلستان به خود گرفته است مطمئناً کاهش ۶۰۰ هکتاری اراضی شهر می تواند زمینه ساز مشکلاتی شود اما این مشکلات بدون تردید با مدیریت درست و برنامه‌ریزی قابل کنترل بوده و نیازی به نگرانی آن چنانی ندارد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.