شهروندان گلستانی خواستار قصاص قاتل نوجوان شدند/ ارسال طومار امضا شده به دادستان بهارستان

شهروندان محله سلطان آباد شهرستان بهارستان با امضای طوماری خواستار قصاص نوجوان قاتل شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، درست ۳ روز پیش نوجوانی ۱۶ ساله با ضربات چاقو یک زن جوان را در شهرستان بهارستان به قتل می رساند و سپس با تلاش نیروی انتظامی شهرستان در کمتر از ۳۰ دقیقه قاتل این حادثه هولناک در محله سلطان آباد گلستان دستگیر می شود.

مطمئناً چنین قتل یک زن جوان به خودی خود دردناک است چه برسد به زمانی که قاتل یک نوجوان ۱۶ ساله باشد؛ بدون شک چنین موضوعی اثرات منفی و زیان باری در جامعه خواهد داشت اما نباید فراموش کرد که قانون، دستگاه قضائی و نیروی انتظامی برای مواجهه با چنین حوادثی ایجاد شده‌اند.

با وجود تمام این‌ها، شهروندان محله سلطان آباد شهرگلستان در اقدامی عجیب با امضای طوماری از دادستان شهرستان بهارستان خواستار قصاص علنی عامل قتل زن جوان سلطان آبادی شدند و تصاویر طومار خود را در فضای مجازی منتشر کردند.

در خصوص این اقدام باید گفت که قصاص حقی است که به خانواده مقتول داده می شود و اجباری در اجرای آن نمی باشد چراکه دین اسلام دین بخشش می باشد و مطمئناً اگر از علمای دینی نیز سئوال شود چنین امری را توصیه نخواهند کرد، چه بسا که قاتل نوجوانی ۱۶ ساله بوده و حتی به سن قانونی نیز نرسیده است.

درپایان لازم به ذکر است که اقدام شهروندان محله سلطان آباد سبب تعجب، ناراحتی و نگرانی عده زیادی از مردم شده است، چراکه این اقدام می تواند نشان دهنده فراموش شدن بخشش و توصیه‌های دین مبین اسلام در جامعه باشد و به طبع نیاز به نظر کارشناسانه متخصصان رفتارشناسی دارد، گرچه نمی توان به طور کامل نیز این اقدام را محکوم کرد چراکه نارضایتی مردم از جرم و جنایت نیز می تواند به عنوان عامل دیگر این ماجرا شناخته شود.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.