معاون خدمات شهری شهرداری نسیم شهر:

شهروندان در خرید و مصرف گوشت نکات بهداشتی را رعایت کنند/ نظارت بهداشتی بر مراکز عرضه کننده گوشت الزامی است

معاون خدمات شهری شهرداری نسیم شهر گفت: شهروندان در خرید و مصرف گشوت دام و طیور به نکات بهداشتی و سلامت گوشت توجه ویژه داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، فرداد بابایی معاون خدمات شهری شهرداری نسیم شهر با اشاره به عرضه بهداشتی دام در ماه محرم و صفر، بیان داشت: نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی به‌منظور جلوگیری از انتقال بیماری‌های مشترک بین انسان و دام از جمله بیماری خطرناک تب خون ریزی دهنده کریمه کنگو  الزامی می باشد.

وی در ادامه باتاکید بر لزوم خرید گوشت بهداشتی مخصوصاً برای غذاهای نذری، گفت: کشتار خارج از نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی موجب ایجاد خطر انتقال بیماری‌های مشترک بین انسان و دام به ویژه در این ایام که غذاهای نذری در سطح شهر پخش می شوند، می گردد.

بابایی در رابطه با نکات بهداشتی که شهروندان می بایست رعایت کنند، اذعان داشت: شهروندان بهارستانی می بایست از خریداری دام از مراکز غیرمجاز و عرضه کنندگان خیابانی خوددداری کنند، چرا که این امر سلامتی شما و جامعه را به خطر انداخته و سبب ابتلا به بیماری‌های مشترک بین انسان و دام نظیر تب خون ریزی دهنده کریمه کنگو، تب مالت و سیاه زخم می گردد.

وی همچنین با بیان اینکه می بایست به خوب پخته شدن گوشت به ویژه در جگرکی‌های سطح شهر توجه داشت، تصریح کرد: مردم از مصرف گوشت و جگرخام یا نیم‌پز و دست زدن و تماس با گوشت و آلایش خوراکی آن در طی ۲۴ ساعت پس از ذبح دام خودداری کنند، و استفاده از دستکش در طول این مدت را فراموش نکنند.

معاون خدمات شهری شهرداری نسیم شهر درپایان باتوجه به توصیه‌های بهداشتی، خاطرنشان کرد: استعمال و تماس با خون حیوان ذبح شده به دست یا بدن می تواند باعث انتقال بیماری به افراد گردد و گوشت دام قربانی باید به مدت ۲۴ساعت در دمای یخچال نگهداری شود تا خطر انتقال بیماری‌های مشترک را از بین ببرد. 

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.