معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری بهارستان:

شهروندان باید حقوق فردی و اجتماعی خود را بشناسند/ مسئولان باید چارت سازمانی و فعالیت‌های خود را با حقوق شهروندی تطبیق دهند

معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری بهارستان گفت: مسئولان دستگاه‌ها و ادارات شهرستان بهارستان باید با مطالعه دقیق منشور حقوق شهروندی نسبت به ایجاد چارت سازمانی و تنظیم فعالیت‌ها اقدام کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، سیدحبیب موسوی معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان بهارستان با اشاره به برگزاری جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی بهارستان، بیان داشت: امروز توسعه در جامعه مستلزم عدالت اجتماعی می باشد و بدون شک این امر با اجرای قانون و رعایت حقوق فردی و اجتماعی محقق می شود.

وی در ادامه باتاکید بر اهمیت رعایت حقوق فردی و اجتماعی در جامعه، تصریح کرد: رسیدن به توسعه اجتماعی، انسانی، اقتصادی، رفاهی و مدنی در سطح شهرستان نیازمند توجه و همچنین ایجاد عدالت اجتماعی است.

موسوی در رابطه با جزئیات حقوق شهروندی، اذعان داشت: حقوق شهروندی در واقع بخشی از حقوق اساسی به شمار می رود که در قانون اساسی هر کشور شکل ملی به خود گرفته است  و رعایت آن جزو الزامات هر کشوری می باشد.

وی همچنین به وظایف دولت در خصوص حقوق شهروندی اشاره کرد و گفت: دولت چه در معنای قوه مجریه و چه در معنای حاکمیت، وظیفه تمکین و همچنین رسیدگی به توقعات قانونی شهروندان را برعهده دارد و باید به آن عمل کند.

معاون سیاسی و انتظامی شهرستان بهارستان با بیان اینکه حقوق شهروندی دارای قابلیت گسترده‌ای است، تبیین کرد: شهروندان می بایست با افزایش معلومات خود در حوزه حقوق شهروندی، حقوق فردی و جمعی خود را بشناسند تا بتوانند  از خود و حقوقشان دفاع نمایند و از طرفی به وظایف خود نیز عمل نمایند.

وی درپایان باتوجه به مصوبات نشست صیانت از حقوق شهروندی شهرستان بهارستان، افزود: وظایف دستگاه‌های اجرایی و ستادی به صورت کامل در فرم‌های دوازده‌گانه و یازده‌گانه حقوق شهروندی پیش بینی شده و مسئولین دستگاه‌ها باید با مطالعه دقیق منشور حقوق شهروندی و فرم‌های مذکور و همچنین دستورالعمل ستاد صیانت از حقوق شهروندی نسبت به ایجاد چارت سازمانی و تنظیم فعالیت‌ها اقدام کنند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.