فرماندار شهرستان بهارستان:

شهرهای بهارستان باید برای قشر معلول مناسب‌سازی شود

فرماندار شهرستان بهارستان گفت: مسئولین شهرستان بهارستان باید نسبت به مناسب‌سازی اماکن عمومی و ادارات برای معلولان اقدام نمایند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، مجتبی خانجانی فرماندار شهرستان بهارستان با اشاره به حضور تعداد قابل توجهی از معلولین و افراد دارای ناتوانی‌های جسمی در بهارستان، اذعان داشت: متاسفانه این شهرستان هنوز آن طور که باید شهرها، مناسب افرادی دارای ناتوانی‌های جسمی مانند معلولان، سالمندان و ناتوانی‌های مقطعی مانند زنان باردار باشد، نمی باشد.

وی در ادامه باتاکید بر اهمیت رسیدگی به موضوع مذکور و تاثیر آن در زندگی معلولان، تصریح کرد: به عنوان مثال درحال حاضر بسیاری از فضاهای شهری در بسیاری از دستگاه‌‌های دولتی و عابر‌بانک‌ها قابل استفاده برای ویلچرنشین‌ها نمی باشد.

خانجانی در رابطه با وظایف ادارات و دستاگه‌های شهرستان بهارستان در رابطه با مناسب‌سازی شهرها و روستاها برای معلولان و سالمندان، بیان داشت: می بایست با جدیت تمام در جهت رفع موانع موجود همه دستگاه‌ها به ویژه شهرداری‌ها پای کار باشند تا دیگر هیچ شهروندی برای امور روزانه خود در سطح شهرستان با مشکل مواجه نشود.

وی همچنین به جمعیت بالای معلولان ساکن شهرستان بهارستان اشاره کرد و گفت: در کنار بیش از ۶ هزار معلول، در حدود ۵۶۶ نابینا و کم‌بینا در سه شهر گلستان، نسیم شهر و صالحیه زندگی می کند که این آمار باید مورد توجه مسئولین قرار بگیرد.

فرماندار شهرستان بهارستان درپایان باتوجه به اهمیت بالای مناسب‌سازی هرچه سریع‌تر معابر شهری و اماکن عمومی برای معلولان، خاطرنشان کرد: لازم است شهرداری‌ها در پروژه‌های جدید خود توجه لازم را نسبت به موضوع مناسب‌سازی شهرهای شهرستان داشته باشند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.