رئیس مرکز بهداشت شهرستان بهارستان:

شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نسبت به کنترل جمعیت حشرات و جوندگان در بهارستان اقدام نمایند

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بهارستان گفت: در راستای کاهش تعداد ناقلین بیماری و کاهش بیماری‌ها، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها می بایست نسبت به کنترل جمعیت حشرات و جوندگان در شهرستان بهارستان اقدام نمایند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، نخستین نشست گروه کاری سلامت و امنیت غذایی با حضور سلیمانی‌جوان رئیس مرکز بهداشت بهارستان و امانی نماینده فرمانداری شهرستان و جمعی دیگر از مسئولین شهرستانی صبح امروز  در محل سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان بهارستان برگزار گردید.

سلیمانی‌جوان در این نشست با اشاره به اهمیت حفظ شرایط بهداشتی و نظافت کوچه‌ها و معابر و انهار سطح شهرستان، بیان داشت: این موضوع ارتباط مستقیم با افزایش ناقلین بیماری‌ها دارد که بدون تردید نیازمند رسیدگی مسئولین مربوطه می باشد.

وی در ادامه باتاکید بر اهمیت رسیدگی مجموعه‌های مدیریت شهری و روستایی شهرستان بهارستان به موضوع مذکور، صریح کرد: با عنایت به بیماری‌های منتقله از  موش و همچنین لزوم کنترل جمعیت حشرات و جوندگان در سطح شهرستان، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها می بایست نسبت به این امر توجه کافی نمایند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بهارستان همچنین در رابطه با اجرای برنامه ژنتیک اجتماعی در سطح شهرستان و لزوم کاهش کودکان متولد شده مبتلا به سندرم داوون و متابولیک مطالبی را به حاضرین در جلسه عنوان کرد.

وی درپایان باتوجه به برگزاری ۲ کلاس مشاوره حین ازدواج در بخش‌های بوستان و گلستان این شهرستان، خاطرنشان کرد: در این کلاس‌ها، آموزش‌های ۶ ساعته برای زوجین شامل سلامت جنسی، اخلاق، احکام، حقوق و روانشناسی به جهت تحکیم بنیان خانواده و کاهش طلاق در سطح بهارستان برگزار می شود.

همچنین در این نشست پوربابا کارشناس مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان بهارستان به نظارت‌های صورت گرفته در رابطه با جوندگان، به بیان مشکلات موجود در این حوزه پرداخت و اذعان داشت: برنامه‌ریزی منسجم و منظم از سوی شهرداری‌ها در حوزه بهداشت و نظافت شهری و همچنین رعایت اصول صحیح مدیریت پسماند در سطح شهرستان از عوامل موثر در کاهش جوندگان به شمار می رود.

لازم به ذکر است که درپایان، نشست گروه کاری سلامت و امنیت غذایی با بیان نقطه نظرات هر یک از حاضرین و لزوم اجرایی سازی مصوبات ظرف مدت یک هفته، به پایان رسید.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.