امام جمعه بخش گلستان:

شهادت و شهید از ارج و قرب والایی نزد پروردگار برخوردار است

امام جمعه بخش گلستان گفت: در دین اسلام و نزد خداوند شهادت و شهید از ارج و قرب بسیار بالایی برخوردار است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، حجت الاسلام والمسلمین محمود نورپور امام جمعه بخش گلستان باتاکید بر عظمت مقام شهید، بیان داشت: در دین مبین اسلام و قرآن کریم شهادت و شهید از ارج و قرب والایی نزد پروردگار برخوردار است همچنان که پیامبر مکرم اسلام (ص) فرمودند که هیچ کار خیری از شهادت در راه خدا بالاتر نمی باشد و در قرآن نیز مقام شهیدان زنده توصیف شده به همین خاطر می باشد.

وی در ادامه با اشاره به سیره مبارک امام علی (ع)، تصریح کزد: امام علی (ع) در جنگ احد با آن همه دلاوری و رادمردی و وجود زخم‌های کاری در بدن مطهرش حسرت شهادت را دارد و در سحرگاه ۱۹ رمضان هم که ضربت می خورد واژه رستگاری را به کار می برد.

حجت الاسلام والمسلمین نورپور در رابطه با جایگاه شهادت از دید امام علی (ع)، اظهار داشت: رسیدن به سعادت و رستگاری در شخصیت آن حضرت جز با شهادت میسر نبوده که آن امام بزرگوار در هیچ جای دیگر از عمر مبارکش این واژه را به کار نبرده است.

وی همچنین به حادثه سیل در سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: تمام زیر ساخت‌ها در آن منطقه تخریب شده است و ساکنین آن نیازمند کمک‌رسانی هرچه بهتر و بیشتر می باشند.

امام جمعه بخش گلستان درپایان باتوجه به مشکلات ایجاد شده حاصل از سیل در سیستان و بلوچستان، خاطرنشان کرد: همه دستگاه‌ها و مردم می بایست به یاری هم‌وطنان سیل‌زده بشتابند و در این مسیر از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.