کارشناس مسائل سیاسی و اجتماعی:

شهادت سردار سلیمانی نقشه‌های آمریکا را نقش بر آب کرد

کارشناس مسائل سیاسی گفت: طراحی خاورمیانه جدید توسط آمریکا با جهاد، ایثار و شهادت سردار قاسم سلیمانی و با بصیرت ملت ایران به زباله دان تاریخ سپرده شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، حجت الاسلام والمسلمین پناهی کارشناس مسائل سیاسی و اجتماعی طی یادداشتی بیان داشت: بدون شک یکی از مباحث روز در ارتقاء سطح بصیرت مردم ولایت‌مدار و انقلابی افزایش بصیرت در شاخه‌های مختلف اجتماعی است که نیازمند توجه ویژه مسئولین نیز می باشد.

این باور در نسل سوم و چهارم انقلاب به عنوان اصل کلی پذیرفته شده است، چراکه وجود بینش و تحلیل صحیح از مسائل می تواند راه گشای مسیر پر فراز و نشیب انقلاب اسلامی باشد.

گفتنی است که با نگاه نو و جدید از مسائل سیاسی، اجتماعی و دینی و تغییر و تحول در نحوه بصیرت افزایی نسل جوان می توان تحلیل از مسائل روز را بهتر و با تعمیق بیشتر مورد توجه قرار داد و آینده کشور را تضمین کرد.

بصیرت در نگاه و کلام مقام معظم رهبری:آگاهی علمی همراه با نکته سنجی، درایت و فهم، انسجام و وحدت ملی، دشمن شناسی، مشاهده درست و دقیق حوادث، تفکر و تدبر در حوادث در دو سطح اصولی و لایه زیرین یعنی با نگاه توحیدی به جهان طبیعت که همان معرفت است می باشد.

با تکیه به تاریخ در هر عرصه‌ای از تاریخ، مردان و نخبگان آن زمان از بصیرت، آگاهی و علم همراه با عمل بی‌نصیب بودند دچار شکست و عقب ماندگی در جامعه می شدند؛ هویت ملی و اسلامی ما در دانش، پژوهش و بصیرت می باشد.

همچنین دانش اندوزی موجب شکوفایی فردی و اجتماعی و زمینه‌های پیشرفت در صنعت و موجب پیشرفت و ترقی علمی همه آحاد مردم می شود و این علم موجب فهم سیاسی جامعه را فراهم می سازد.

در بصیرت افزایی مسائل مهمی از جمله دشمن شناسی مورد بحث قرار می گیرد که هدف دشمن عقب نگه داشتن کشور از لحاظ سیاسی، اقتصادی، علمی، بصیرتی و برهم زدن وحدت و انسجام عمومی و ایجاد فاصله بین امت و ولایت و تنها راهکار اصلاح امور مشکلات تقویت بصیرت دینی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی می باشد.

درپایان ناگفته نماند که در هر زمانی از چهل سال انقلاب که خواص اهل بصیرت بودند و به موقع از حق و حقیقت دفاع کردند حادثه تلخی پیش نیامد ولی اگر هر وقت خواص در بصیرت ضعیف بودند حوادثی همانند فتنه ۸۸ پیش آمد؛ و خواص واقعی کسانی می باشند که خوب می فهمند و تصمیم می گیرند و به موقع عمل می کنند.

نخبگانی نظیر شهید قاسم سلیمانی مصداق بارز از اهل بصیرت که معنای آن عقیده قلبی، شناخت از مسائل، یقین، بینایی دل و ژرف نگر و دل آگاه بودند که هم حیات پر از خیر و برکت ایشان مایه آرامش و امید ایرانیان و مایه ترس و دلهره دشمنان اسلام و ایران بودند و همچنین الگو و اسوه واقعی برای آحاد مردم به ویژه جوانان می باشند و شهادت ایشان نیز باعث تقویت روحیه ایثار، جهاد، شهادت و مبارزه با استکبار جهانی به ویژه آمریکا که یکی از اهداف او بود، تلاش جوانان غیور و سپاهیان در تحقق این هدف بزرگ مضاعف خواهد شد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.