شرایط نامتعارف اقتصادی در صنعت ساخت و ساز شهرهای بهارستان/ چه کسی به عواقب تصمیم‌های هیجانی می اندیشد؟

مبارزه با ساخت و ساز غیرمجاز یک مسئله قانونی و یک مطالبه عقلایی عمومی است؛ اما چطور و چگونه انجام شدن آن هم جای بحث دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، مدتی است که باز هم علم مبارزه با ساخت و سازهای غیرمجاز بلند شده است، اما این بار آتش معرکه آنقدر زیاد شده که حتی آن‌هایی هم که جواز ساخت دارند از نگرانی برخوردهای بی‌حساب و کتاب، جرأت نمی کنند آجر روی آجر بگذارند.

گفتنی است که این مبارزه تا داخل کمیسیون‌های ماده صد هم کشیده شده و در آنجا نیز در حد توان پرونده‌ها را ذبح می کنند و سرمایه‌گذاران را به خاک سیاه می نشانند.

در این وانفسای اقتصادی، در این بی‌کاری و اوضاع لجام گسیخته، هیچکس توجهی به این ندارد که ده‌ها صنعت و صنف بومی همین شهرستان به صورت مستقیم با جریان ساخت و ساز سر و کار دارند که تعطیلی این صنعت باعث بیکاری و ورشکستگی آن‌ها نیز می شود.

مبارزه با ساخت و ساز غیرمجاز یک مسئله قانونی و یک مطالبه عقلایی عمومی است؛ اما چطور و چگونه انجام شدن آن هم جای بحث دارد، مگر می شود بعد از این همه سال سهل انگاری مسئولان پیشین و عادت به تخلفات رنگارنگ به یکباره بشود همه چیز را متحول کرد؟ منطق مدیریتی در این زمینه چه حکم می کند؟ ورود گیوتینی به این موضوع را می شود به نام شجاعت و شهامت مدیریتی سند زد؟!

هجمه‌ای که هم اکنون بر صنعت ساخت و ساز در منطقه بهارستان وارد می شود، از یکسو به رکود ساخت و ساز و بیکاری همه صنعتگران و افراد دخیل در این صنعت منجر شده و از طرفی زمینه را برای سودجویان و دلالان فراهم کرده تا قیمت‌ها را نجومی و غیرقابل کنترل کنند.

پیشنهاد روشنی که می توان در این زمینه داد این است که فرمانداری و دستگاه قضایی پای این کار بایستند، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را نسبت به اولویت بندی‌ها روشن کنند و در ادامه طی یک برنامه زمان‌بندی دست به اجرای کامل قوانین موضوعه ساخت و ساز بزنند.

به صفر رساندن ساخت و سازهای غیرمجاز یک کار بزرگ و مطالبه‌ای مهم و حیاتی می باشد که شاید خیلی‌ها ندانند که چقدر با جان و امنیت مردم در ارتباط است، اما در شرایط کنونی به نظر می رسد موضوع کمی به تبلیغ آغشته شده و در چنین شرایطی است که فرصت طلبانی که کارشان را خوب بلد می باشند از همین برکه کوچک، نهنگ‌های بزرگ صید خواهند کرد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.