رئیس اداره آبفای شهرگلستان:

شبکه‌های فرسوده آب جزو بزرگترین مشکلات شهرگلستان است/ سرانه مصرف آب شهرگلستان دو برابر استاندارد می باشد

رئیس اداره آبفای شهرگلستان گفت: میانگین سرانه مصرفی شهروندان گلستانی دو برابر استانداردها می باشد و ادامه این روند باعث ایجاد روزهای سختی برای شهرگلستان می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، سید محمد رضازاده رئیس اداره آبفای شهرگلستان باتاکید بر لزوم صرفه جویی و مصرف بهینه آب در فصل تابستان، تبیین کرد: اگر هر شهروند گلستانی بین ۱۰ تا ۱۵ درصد در مصرف روزانه خود صرفه جویی کند تابستانی بدون کم آبی را خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه سرانه مصرف آب شهرگلستان ۲ برابر استانداردها تخمین زده شده است، اذعان داشت: بر اساس استانداردها هر شهروند روزانه می بایست ۱۸۰ لیتر آب استفاده کند، اما در این شهر به ازای هر شهروند روزانه بیش از ۳۰۰ لیتر آب مصرف می شود و اگر همین رویه ادامه داشته باشد روزهای سختی در انتظار شهرگلستان می باشد.

رضازاده در ادامه به اهمیت رعایت الگوی مصرف توسط شهروندان اشاره کرد و گفت: اداره آبفای شهرگلستان در حدود ۵۳ هزار مشترک آب دارد که متاسفانه بیش از نیمی از مشترکان آب این شهر به الگوی مصرف صحیح آب توجه نمی کنند.

وی یکی از دلایل قطعی و افت فشار آب این شهر را قطعی برق عنوان کرد و بیان داشت: البته در سال گذشته با تدابیری که پیش بینی گردید حدود ۱۵ میلیارد تومان برای خرید و نصب دیزل ژنراتور هزینه کردیم که خوشبختانه همین موضوع باعث شده تا در صورت قطعی برق بخش زیادی از شبکه‌ها و مخازن آب رسانی بدون مشکل به فعالیت خود ادامه دهند.

رئیس اداره آبفای شهرگلستان با اشاره به اهمیت همکاری مردم با اداره آبفا، تصریح کرد: شهروندان در صورت مشاهده برداشت‌های غیرقانونی آب و یا ترکیدگی لوله‌ها می توانند مراتب را حتما به تلفن ۱۲۲ اعلام کنند، حتی این انتظار وجود دارد در صورت مشاهده استفاده بی‌رویه آب دست به امر به معروف و نهی از منکر بزنند.

وی درپایان باتوجه به اینکه یکی از بزرگترین مشکلات شهرگلستان وجود شبکه‌های فرسوده آب می باشد، افزود: در گذشته اداره آبفا به صورت هیأت امنایی اداره می شد و همین مسئله باعث شده تا در آن زمان به کیفیت شبکه‌ها و تاسیسات زیرزمینی آب آن گونه که باید توجه نشود.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.