شایعات ارتباط بوی نامطبوع تهران با بهارستان تکذیب شد

اخبار کذبی که انتشار بوی نامطبوع تهران را به شهرستان بهارستان ارتباط می داد توسط مسئولین بهارستانی تکذیب شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، درپی انتشار بوی نامطبوع در مناطقی از مرکز و جنوب تهران شایعه‌ای در فضای مجازی و برخی سایت‌های خبری شکل گرفت، مبنی بر اینکه منشاء این بو واژگونی کامیون حامل مواد شیمیایی در حوالی نسیم شهر بهارستان می باشد.

گفتنی است که درپی شدت گرفتن خبر مذکور، مسئولان شهرستان بهارستان شایعه واژگونی کامیون حامل موادشیمیایی در نسیم شهر و همچنین انتشار بوی نامطبوع در مناطقی از تهران به دلیل چنین حادثه‌ای را از پایه و اساس تکذیب کردند.

سیدحبیب موسوی معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان بهارستان در جمع خبرنگاران این خبر را کذب محض اعلام کرد و بیان داشت: انتشار بوی نامطبوع در تهران هیچگونه ارتباطی به شهرستان بهارستان ندارد و چنین اخباری تنها شایعه می باشند.

همچنین تعدادی دیگر از مسئولان ادارات و دستگاه‌های شهرستان بهارستان در مصاحبه‌های خود با اصحاب رسانه اخبار مرتبط با واژگونی کامیون را کذب و شایعه خواندند و آن را تکذیت کردند که این موضوع سبب آرامش خاطر شهروندان نگران و همچنین خوابیدن تب گسترش این شایعه در فضای مجازی شد.

اما درپایان ناگفته نماند که گرچه این خبر کذب پیش از اینکه باعث بروز مشکل برای نسیم شهر و شهرستان بهارستان شود از جانب مسئولین تکذیب شد ولی باید توجه کرد که سواد رسانه‌ای و فرهنگ استفاده از فضای مجازی نیاز به توجه بیشتر و فرهنگ سازی دارد چراکه شایعه پراکنی در صورت بروز هرگونه مشکلی و ایجاد اخبار کذب تنها سبب تشدید مشکلات و گم شدن صورت مسئله اصلی می گردد و به نوعی گسترش شایعات باعث ایجاد گره‌های کور در مسیر رفع مشکلات می شود.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.