شاعران بهارستانی در مدح سردار شهید سلیمانی و همرزمانش، شعر سرودند/ نشست شاعران بهارستانی با شعرهایی در مدح سردار دل‌ها

شاعران شهرستان بهارستان با برگزاری نشستی، سروده‌های خود در مدح سردار شهید قاسم سلیمانی و همرزمانش را خواندند و آثار خود را به ساحت مقدس شهدای مقاومت تقدیم کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، انجمن ادبی سپیدار در رثای سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمان شهید ایشان در محل سالن جلسات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان گرد هم آمدند و نوسروده‌های خود را تقدیم ساحت مقدس شهدای مقاومت کردند.

فاطمه قاسمی مسئول شعر و ادب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان در نشست برگزار شده با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با نقش شاعران و مسئولیت بالای آن‌ها که مبنی بر موهبت و استعدادی خداوندی است، بیان داشت: ابن قشر می بایست در جامعه مورد توجه و حمایت کافی قرار بگیرند.

وی در ادامه با بیان اینکه استفاده از زبان هنر به ویژه شعر به جای خطابه و وعظ تاثیر بیشتری در جامعه دارد، تبیین کرد: به همین دلیل باید از این ظرفیت به درستی در جهت نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه استفاده کنیم.

قاسمی همچنین در این نشست از اعضای انجمن ادبی سپیدار به ویژه از ظفرخواه بخاطر غزل زیبایی که در مدح رشادت‌ها و دلاوری‌های سردار و قهرمان بزرگ ایران شهید سپهبد قاسم سلیمانی سروده بود قدردانی نمود.

وی درپایان باتوجه به بیتی از آن غزل و مفهوم زیبا و قابل تأمل آن، خاطرنشان کرد: بدون تردید نام قاسم سلیمانی از یادها نخواهد رفت و این چنین آسمانی شدن لیاقت می خواهد.

لازم به ذکر است که درپایان این نشست آثار اعضای انجمن ادبی سپیدار، توسط حاضرین مورد نقد و بررسی قرار گرفت و نقاط ضعف و قوت آن‌ها جهت بهبود هرچه بیشتر نقاط قوت و رفع نقاط ضعف مشخص گردید.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.