قاضی‌زاده:

سی درصد از واحدهای صنعتی کشور در حالت تعطیلی به سر می‌برند/تأکید بر حمایت دولت از صادرات و تقویت اقتصاد درون‌زا

منتخب مردم فریمان در مجلس دهم با بیان اینکه ۳۰ درصد از واحدهای صنعتی در تعطیلی به سر می‌برند، گفت: دولت با ارائه تسهیلات و حمایت از توان صادراتی کشور در جهت تقویت اقتصاد درون‌زا و رفع رکود از اقتصاد کشور حرکت کند.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، سید احسان قاضی‌زاده منتخب مردم فریمان در مجلس دهم با تأکید بر اجرای اقتصاد مقاومتی از سوی مسئولان مربوطه گفت: مهم‌ترین رکن اجرای اقتصاد مقاومتی تقویت توان داخلی است که باید همواره مورد توجه و تأکید قرار گیرد.

وی افزود: دولت باید همه توجه خود را به این امر معطوف دارد که در بخش‌های مختلف توان داخلی را ارتقا دهد که این کار باید با هدف توجه به صادرات و کاهش واردات صورت پذیرد.

منتخب مردم فریمان در مجلس دهم اظهار داشت: ما بعضاً شاهد واردات گسترده‌ای در حوزه کشاورزی هستیم که این امر آثار و ضربات زیان‌‌آوری به حوزه کشاورزی ما وارد کرده است که ما باید به دنبال خودکفایی در این بخش باشیم.

قاضی‌زاده خاطرنشان کرد: امروزه شهرک‌های صنعتی ما شرایط نامطلوبی دارند و ۳۰ درصد واحدهای صنعتی در تعطیلی به سر می‌برند و بخش‌های فعال نیز با پایین‌ترین ظرفیت کار می‌کنند.

وی افزود:‌ ما در شرایطی صنایع را اداره می‌کنیم که اکثر آنها فاقد توان صادراتی موثر هستند و از سوی دیگر محوزهای داده شده برای واحدهای تولیدی دارای تناسب و توزیع مناسب جغرافیایی و مکانی مناسب نیست و یا کل نیازهای داخلی را تأمین نمی‌کند.

منتخب مردم فریمان در مجلس دهم اظهار داشت: ما امروز در میان کشورهای منطقه دارای مزیت صادراتی در بسیاری از محصولات هستیم اما تجارت خارجی ما از قوت و قدرت چندانی برخوردار نیست که بتواند این مزایای نسبی تولیدی ما را به راحتی عرضه کند و بازارهای مطمئن و باثباتی را برای کشور ایجاد کند.

قاضی‌زاده خاطرنشان کرد: دولت اگر اقدامی برای اشتغال جوانان بیکار نمی‌کند لااقل اجازه ندهد جوانانی که مشغول به کار هستند بیکار شوند.

وی در پایان گفت: دولت با اقدامات لازم از جمله ارائه تسهیلات و حمایت از توان صادراتی کشور در جهت تقویت اقتصاد درون‌زا و رفع رکود از اقتصاد کشور حرکت کند که این خود مصداق عینی ایجاد رونق در اقتصاد و اجرای اقتصاد مقاومتی است.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.